Trzysta krzewów róż posadzonych na Wildzie w Poznaniu

róże na Wildzie fot. ZDM

Tydzień temu rozpoczęły się prace – a obecnie na zaniedbanych skwerach przy ulicy Czwartaków, po obu jej stronach, rosną już róże. Posadzono tam róże w odmianie Standperle Amrum o ciemnej, fioletowo-różowej barwie kwiatów.

Nasadzenia na ulicy Czwartaków zaczęły się dwa lata temu: wtedy zostały posadzone róże po północnej stronie ulicy. Teraz trzysta krzewów róż posadzono po stronie południowej na odcinku od ul. Rolnej do Saperskiej i obie strony ulicy cieszą nową zielenią i pomarańczowo-czerwonymi owocami.

– W minionym tygodniu, nasadziliśmy tam róże w odmianie Standperle Amrum o ciemnej, fioletowo-różowej barwie kwiatów – wyjaśnia Agata Kaniewska, rzeczniczka prasowa ZDM Poznań. – Pachnące kwiaty (z żółtymi pręcikami wabiącymi pszczoły) jesienią zawiązują ozdobne, pomarańczowo-czerwone owoce. Łącznie posadzonych zostało prawie 300 krzewów. Prace zostały wskazane do wykonania przez Radę Osiedla Wilda, która przekazała na ten cel 30 tysięcy złotych.

Nowe krzewy zostały zabezpieczone matami słomiano-foliowymi – zazwyczaj stosuje się je zimą, dla osłony przed błotem pośniegowym z solą z dróg, ale doskonale sprawdzają się też jako zabezpieczenie młodych, dopiero posadzonych roślin. Gdy krzewy się rozrosną, maty zostaną zdjęte.

Warto dodać, że dzięki nasadzeniom mieszkańcy mają nie tylko nową zieleń, ale również chodniki wolne od samochodów. Wcześniej zdarzało się, że kierowcy wjeżdżali na zaniedbane tereny zielone, a przy okazji zastawiali też chodniki.

Źródło: ZDM

Podziel się: