Trzyletnia dziewczynka odnaleziona! Wraca z mamą do Polski

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Trzyletnia dziewczynka, która została uprowadzona w Wolicy pod Kaliszem – została odnaleziona na terenie Niemiec. Już została przekazana mamie, a decyzję o jej losie podejmie sąd rodzinny.

Przypomnijmy: według relacji matki trzyletniej Helenki dziewczynka została uprowadzona 13 listopada, podczas wspólnego spaceru w lesie. Do spacerujących podjechał biały samochód, wyskoczyli z niego trzej mężczyźni, którzy przytrzymali kobietę, a czwarty, ojciec dziewczynki, zabrał dziecko do auta i wszyscy odjechali.

Matka dziecka powiadomiła policję – jednocześnie z policją skontaktował się też ojciec Helenki informując, że dziewczynka jest pod jego opieką. Mężczyzna nie miał ograniczonych praw rodzicielskich, a policjanci mieli też kontakt z samą dziewczynką, by upewnić się, że nic złego się nie dzieje. Nadal jednak pracowali nad ustaleniem miejsca pobytu Helenki i jej ojca – były podejrzenia, że będzie chciał pojechać z Helenką do Austrii, bo tam obecnie mieszka.

Jak poinformował portal „Kalisz Nasze Miasto”, dziecko zostało odnalezione 14 listopada na terenie Niemiec. Zostało już przekazane mamie i razem wracają do Polski. Policja przekazała zebrane materiały do sądu rodzinnego w Ostrowie Wielkopolskim i to on podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.

Podziel się:

Ostatnio dodane: