Trzy ciężarówki zderzyły się na S5. Jedna osoba ranna

wypadek S5 fot. OSP Sarnowa

Między węzłem Rawicz a węzłem Bojanowo, na 93. kilometrze S5, na pasie w kierunku Poznania, doszło do zderzenia trzech samochodów ciężarowych. Jedna osoba odniosła obrażenia i trafiła do szpitala. Droga w kierunku Poznania jest zablokowana.

Wypadek miał miejsce 17 lipca około godziny 2.10. Jak informuje portal “rawicz24”, kierowca jednej z ciężarówek zauważył awarię w swoim aucie, więc zatrzymał się na pasie awaryjnym. Wtedy uderzyła w niego ciężarówka jadąca za nim, a później następna, bo obaj kierowcy nie zdążyli wyhamować. Jedna z ciężarówek zaczęła się palić.

W wypadku ucierpiała jedna osoba – pierwszej pomocy udzielili jej strażacy, później trafiła pod opiekę załogi karetki pogotowia i pojechała do szpitala.

Na miejscu wypadku do rana pracowały służby, strażacy z Rawicza, Izbic i Sarnowy oraz policja, były duże utrudnienia w ruchu. Ciężarówki blokujące drogę mógł usunąć tylko specjalny dźwig, który musiał dojechać na miejsce wypadku. Kierowcy musieli korzystać z objazdów. Obecnie ruch odbywa się normalnie.

Podziel się: