Trwa przebudowa ulicy w Poznaniu. Będą nowe chodniki!

Pokrzywno fot. PIM

Poprawa komfortu oraz bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i pasażerów autobusów. Taki efekt ma dać przebudowa ulicy Pokrzywno i towarzyszącej jej infrastruktury na odcinku od ul. Sanockiej do ul. Ropczyckiej.

– Obecnie prace koncentrują się na prawej stronie ulicy – mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Trwają tam roboty drogowe, powstały chodniki i zjazdy do posesji. Przygotowana została także platforma przystanku autobusowego przy ul. Strzyżowskiej. Niemal gotowa jest również nowa kanalizacja deszczowa.

Ulica zyskała także oświetlenie drogowe po prawej stronie, na odcinku od ul. Sanockiej do rowu Spławki, długości około 800 metrów. Dzięki przebudowie i nowemu chodnikowi poprawi się komfort i bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów, zyskają także pasażerowie autobusów i kierowcy, bo wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni. Po zakończeniu remontu ulica będzie miała chodnik po obu stronach i dwukierunkową drogę rowerową. Powstaną zatoki i przystanki autobusowe, kanalizacja deszczowa i teletechniczna, oświetlenie, mała architektura i zieleń.

Na razie jeszcze z powodu trwających prac prawy pas jest wyłączony z użytku i ruch odbywa się tam wahadłowo. Po ich zakończeniu prace przeniosą się na lewą stronę – a ruch na prawą. Dzięki temu ulica Pokrzywno mimo trwającego remontu pozostaje przejezdna.

Podziel się:

Ostatnio dodane: