Triathlon w Poznaniu. Będą utrudnienia w ruchu!

JBL Super League Triathlon fot. UMP

Kierowcy i pasażerowie miejskiej komunikacji 18 czerwca mogą się spodziewać czasowych zmian w organizacji ruchu w rejonie Malty. Są one spowodowane zawodami JBL Poznań Triathlon, których część rowerowa będzie się tam odbywać od godziny 10.00 do 14.00.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, na czas zawodów całkowicie wyłączone z ruchu zostaną ulice: Krańcowa – od ul. Warszawskiej do Nowego Zoo oraz ul. Warszawska – od ul. Krańcowej do granic miasta (skrzyżowanie z ul. Sośnicką). Z tego powodu dojazd do cmentarza Miłostowo od strony ul. Warszawskiej rekomendowany jest tramwajem – linie na Miłostowo powinny kursować bez zmian – natomiast objazd trasy zawodów kolarskich wyznaczono ciągiem ulic: Podwale, Hlonda, Główna i Gnieźnieńska.

“Dojazd do Term Maltańskich podczas zawodów będzie możliwy bez utrudnień od strony ronda Śródka ul. Termalną oraz kolejką Maltanka” – informuje ZDM. – “Dojazd do Nowego ZOO w tym czasie będzie możliwy jedynie kolejką. Z uwagi na to, że trasa triathlonu przecina jej szlak, planując skorzystanie z jej oferty w niedzielę, 18 czerwca, należy wziąć pod uwagę możliwość wystąpienia wstrzymań ruchu i – co się z tym wiąże – zmian w rozkładzie jazdy”.

Na skrzyżowaniach w rejonie trasy zawodów kolarskich wyznaczono śluzy, które zapewnią możliwość przejazdu w poprzek trasy zawodów: Warszawska/Krańcowa – ruch na zachód i północ, Krańcowa/Wieleńska/Czekalskie, Warszawska/Mogileńska, węzeł Antoninek – ruch Browarna-Bałtycka. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność w rejonie zawodów i zwracać uwagę na oznakowanie, a także słuchać poleceń służb porządkowych.

W dniach 16-18 czerwca pod numerem 515 137 546 będzie działała infolinia organizatora, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje.

Podziel się: