Tragiczny wypadek w Wielkopolsce. Jedna osoba nie żyje

zdjęcie ilustracyjne fot. Sławek Wąchała

20-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego, kierujący samochodem osobowym marki Dacia, potrącił jadącą rowerem 58-letnią kobietę. Niestety, nie udało się jej uratować.

Do wypadku doszło 22 lipca po godzinie 22.00 między Grodziskiem Wielkopolskim a Słocinem, na terenie niezabudowanym i nieoświetlonym. Jak podaje Głos Wielkopolski, według ustaleń policji kobieta jechała w tym samym kierunku co samochód środkiem prawego pasa, a jej rower nie miał oświetlenia. Nie miała też elementów odblaskowych, które są wymagane podczas poruszania się drogą poza terenem zabudowanym. Kierowca nie miał szans, by ją zobaczyć na tyle wcześnie, aby uniknąć wypadku. Jak sprawdzili policjanci: był trzeźwy i nie stwierdzono też obecności substancji odurzających.

Na miejsce wezwano ratowników medycznych, jednak kobiety nie udało się uratować. Na drodze przez kilkadziesiąt minut były utrudnienia w ruchu. Przy usuwaniu skutków wypadku pracowali strażacy z JRG i OSP Grodzisk oraz OSP Słocin. Obecnie policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Podziel się: