Tragiczny wypadek. Troje nastolatków zginęło, czwarty walczy o życie

wypadek fot. policja Lublin

Troje nastolatków zginęło w wypadku drogowym, do którego doszło 5 stycznia na ul. Jana Pawła II w Lublinie. Czwarty walczy o życie.

Do wypadku doszło w nocy z 5 na 6 stycznia, kilkanaście minut przed północą.
– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Audi A-4 jadąc ul. Jana Pawła II w kierunku Al. Kraśnickiej, nagle na wysokości ul. Gęsiej stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi uderzając w barierki rozdzielające pasy jezdni, a następnie roztrzaskał się na słupie oświetleniowym oraz słupie trakcji trolejbusowej – informuje komisarz Anna Kamola z lubelskiej policji.

Samochód był dosłownie zmiażdżony – żeby wydostać ciała ofiar wypadku, strażacy musieli korzystać ze sprzętu hydraulicznego. W aucie była czwórka nastolatków – trojga z nich, 18-letniego kierowcy audi, 17-letniego pasażera oraz 16-letniej pasażerki nie udało się uratować. Czwarty pasażer, 16-latek, walczy o życie w szpitalu. Wszyscy uczestnicy wypadku byli mieszkańcami Lublina.

– Do wypadku doszło na prostym odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. – zaznacza komisarz Anna Kamola. – Policjanci ustalili, że kierujący pojazdem uprawnienia do kierowania nabył przed kilkoma tygodniami.

Funkcjonariusze prowadzą śledztwo, które ma wyjaśnić przyczyny i okoliczności wypadku.

Podziel się:

Ostatnio dodane: