sobota, 9 grudnia, 2023

Tragiczny wypadek na drodze. Jedna osoba nie żyje

W miejscowości Warszew w powiecie kaliskim samochód osobowy potrącił pieszego idącego szosą. Niestety, pieszy zginął na miejscu. To trzynasta ofiara śmiertelna wypadku drogowego w powiecie w tym roku, jak informuje Komenda Miejska Policji w Kaliszu.

Do wypadku doszło 24 października około godziny 6.00 rano. Jak ustalili kaliscy policjanci, mężczyzna szedł do pracy, gdy potrącił go jadący samochód. Wezwani na miejsce strażacy z OSP Opatówek, OSP Rajsko i KM PSP w Kaliszu rozpoczęli reanimację mężczyzny, ale nie udało się go uratować.

Policjanci apelują o większą ostrożność na drogach.
“Tragicznie rozpoczął się dzień na drogach powiatu kaliskiego. W miejscowości Warszew doszło do wypadku drogowego w wyniku, którego śmierć poniósł pieszy” – napisali na swoim profilu na Facebooku. – “Policjanci ustalają szczegółowo okoliczności i przyczyny tego zdarzenia. To już 13 ofiara śmiertelna w tym roku na naszych drogach. Jesień i zima to pory roku najtrudniejsze pod względem warunków drogowych. Korzystanie w tym okresie z drogi wymaga zwiększonej uwagi od wszystkich uczestników ruchu drogowego. Do kierowców apelujemy o dostosowanie prędkość jazdy do warunków panujących na drodze. Pieszym przypominamy, aby nosili odblaski nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale też w mieście. Pamiętajmy, że taki mały dodatek do naszego ubioru może uratować nam życie”.

Źródło: KMP Kalisz
Strona głównaWiadomości Kalisz / PleszewTragiczny wypadek na drodze. Jedna osoba nie żyje