Tragiczny pożar budynku mieszkalnego. Nie żyje 80-latka

pożar Polskie Olędry fot. OSP Sławoszew

80-letnia kobieta poniosła śmierć w wyniku pożaru, do którego doszło 13 listopada w miejscowości Polskie Olędry w powiecie pleszewskim. Udało się ją ewakuować z budynku, ale reanimacja nie dała rezultatów.

Służby otrzymały informację tuż przed godziną 13.00 o pożarze w budynku mieszkalnym, w którym może się znajdować starsza kobieta, jak podaje portal „Pleszew Nasze Miasto”. Na miejsce natychmiast zadysponowano 8 zastępów strażaków z JRG Pleszew, OSP Dobrzyca, OSP Galew, JRG Jarocin, OSP Kotlin i OSP Sławoszew.

Na miejsce jako pierwsi dotarli policjanci i to oni ewakuowali 80-latkę, która rzeczywiście była w budynku. Była nieprzytomna, więc funkcjonariusze od razu rozpoczęli jej reanimację, którą później przejęli strażacy i ratownicy medyczni.

Niestety, mimo ich wspólnych wysiłków kobiety nie udało się uratować i lekarz po około 40 minutach stwierdził jej zgon.

41 strażaków walczyło w tym czasie z pożarem budynku, wynieśli na zewnątrz także butlę z gazem propan butan, by nie doszło do wybuchu. Po ugaszenia ognia sprawdzili jeszcze posesje kamerą termowizyjną, by sprawdzić, czy gdzieś jeszcze nie tli się ogień.
na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru – to ustalą biegli z zakresu pożarnictwa.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid06KnYuhvzNxXJjUF8pkqw2cFBTcEKyaH4UHpfkcbg2sK4uR8Ts6tiP8qdnsSAodHtl&id=100044559077721

Podziel się:

Ostatnio dodane: