Tragiczna śmierć strażaka. Jednostki w całym kraju oddały mu hołd

fot. pixabay

Troje strażaków z OSP Balice podczas akcji ratunkowej na A4 zostało potrąconych przez samochód. Jeden z nich zginął na miejscu, strażaczka jest ciężko ranna. Strażacy w całej Polsce oddali hołd poległemu.

Do wypadku doszło w nocy z 26 na 27 września na A4 w pobliżu miejscowości Chrosna pod Krakowem. Trzej strażacy ochotnicy udzielali akurat pomocy kierującej bmw, która zderzyła się z łosiem. Mimo siatek zabezpieczających zwierzęciu udało się przedostać na drogę.

Kierującej na szczęście nic się nie stało, ale łoś już musiał zostać uśpiony przez weterynarza. Jak wynika z ustaleń małopolskiej policji, strażacy właśnie zabezpieczali miejsce wypadku, gdy zobaczyli nadjeżdżające samochody, więc zeszli na pobocze. Dojeżdżająca do miejsca wypadku osobowa mazda zwolniła, by ominąć wypadek, ale jadąca za nią ciężarówka już nie zwolniła i uderzyła w tył mazdy. Kierowca ciężarówki stracił panowanie nad kierownicą i zjechał na pobocze, gdzie stali strażacy.

Mimo reanimacji nie udało się uratować 38-letniego strażaka. Ciężko ranna strażaczka jest w szpitalu. Trzeci strażak ucierpiał najmniej, już jest w domu.

Strażacy w całym kraju 27 września wieczorem uczcili pamięć zmarłego druha włączając sygnały świetlne i dźwiękowe.

„Dziś, po raz kolejny, ratownik wypełniając swoją misję – niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, poniósł najwyższą ofiarę” – poinformowała Komenda Główna Straży Pożarnej. – „Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak w imieniu całej społeczności strażackiej składa głębokie wyrazy współczucia dla Rodziny zmarłego druha oraz poszkodowanych strażaków OSP”.

Podziel się: