Tragedia w Wielkopolsce. Zginęła kobieta, druga jest ciężko ranna

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

W Dąbrówce w powiecie gostyńskim doszło do tragicznego wypadku: samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Na miejscu zginęła kierująca samochodem osobowym, pasażerka jest ciężko ranna.

Wypadek miał miejsce 18 stycznia około godziny 11.00, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 12 i lokalnej drogi na Strumiany, jak informuje portal „gostyn24”. Jak powiedziała portalowi podkom. Monika Curyk, oficer prasowy KPP w Gostyniu, pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 59-letnia kobieta kierująca dacią wyjeżdżała z drogi podporządkowanej i nie ustąpiła pierwszeństwa ciężarówce jadącej drogą główną. Dlatego doszło do zderzenia.

– Wskutek zderzenia samochód osobowy wypadł z drogi i zatrzymał się na dachu w pobliskim rowie – informuje kpt. Łukasz Hajduk z KP PSP w Gostyniu. – Samochodem osobowym podróżowały 2 kobiety, jedna z nich znajdowała się poza pojazdem pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego, natomiast druga była nieprzytomna, zakleszczona w pojeździe. Samochodem ciężarowym podróżował kierowca, który nie odniósł żadnych obrażeń. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do osoby nieprzytomnej. Po ocenie parametrów życiowych podjęto decyzję o ewakuacji kobiety z pojazdu i przystąpieniu do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W międzyczasie na miejsce zdarzenia dotarł drugi Zespół Ratownictwa Medycznego. Niestety, po kilkudziesięciu minutach prowadzenia RKO, lekarz stwierdził zgon.

Na miejscu zginęła kierująca samochodem. Jej pasażerka, 32-letnia synowa, jest w ciężkim stanie i przewieziono ją do szpitala. Obie kobiety to mieszkanki gminy Borek Wielkopolski. Kierowca ciężarówki, jak sprawdzili policjanci, był trzeźwy.

Droga na miejscu wypadku była zablokowana przez kilka godzin. Na miejscu pracowało pięć zastępów strażaków i policja. Postępowanie policyjne nadal trwa.

Podziel się:

Ostatnio dodane: