Tragedia w Wielkopolsce. Mężczyzna utonął w stawie

Straż pożarna fot. Sławek Wąchała

Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Pięczkowo w powiecie średzkim. 35-letni mężczyzna utonął w tamtejszym stawie. Po wyciągnięciu go z wody strażacy rozpoczęli reanimację, ale nie udało się go uratować.

27 sierpnia o godz. 2.50 strażacy otrzymali zgłoszenie o tym, że do stawu przy ulicy Szkolnej w Pięczkowie wszedł 35-letni mężczyzna i już nie wyszedł. Natychmiast rozpoczęli akcję ratunkową.
“Ratownicy ubrani w wypornościowe kombinezony do pracy w wodzie oraz zabezpieczeni kamizelkami i linkami przeszukali staw” – informują strażacy z OSP Pięczkowo na swoim profilu na Facebooku. – “Przy użyciu specjalistycznego sprzętu udało się zlokalizować osobę i wyciągnąć na brzeg. Natychmiast przystąpiono do czynności resuscytacyjnych przez strażaków w celu przywrócenia funkcji życiowych. Niestety, nie udało się uratować życia mężczyzny”.

W akcji brały udział zastępy z OSP Pięczkowo, OSP Krzykosy, OSP Witowo, OSP Mosina, JRG Środa Wlkp. oraz Specjalistyczna Grupa Wodno-Nurkowa z JRG1 z Poznania.

Źródło: OSP Pięczkowo

Podziel się: