Tragedia pod Toruniem. W wypadku zginęło dwoje strażaków-ochotników

wypadek, Czernikowo fot. OSP Ligota

Strażacy z OSP Czernikowo jechali właśnie do pożaru, gdy wóz strażacki zderzył się z tirem. Na miejscu zginęli 62-letni kierowca i siedząca obok 30-letnia ratowniczka. Pozostali strażacy odnieśli obrażenia.

Wypadek miał miejsce 2 grudnia wcześnie rano. Strażacy otrzymali wezwanie do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Liciszewy i jechali tam na sygnale, gdy jeszcze w Czernikowie, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 10 z ul. Słowackiego, ich samochód gaśniczy zderzył się z tirem.

Na miejscu zginęły osoby siedzące z przodu: kierowca, 62-letni strażak ochotnik i pracownik urzędu gminy oraz 30-letnia ratowniczka. Pozostali strażacy, którzy siedzieli z tyłu, zostali ranni. Przewieziono ich do szpitali w Toruniu i Lipnie. Nie wiadomo, czy kierowca tira odniósł obrażenia.

Przyczyny wypadku wyjaśni śledztwo pod nadzorem prokuratora, jak zapowiedziała podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Dziś wszystkie strony internetowe Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej są czarno-białe, wszystkie też udostępniają informacje o tragicznym wypadku. Władze gminy Czernikowo już zapowiedziały żałobę z powodu tego wypadku i odwołanie imprez w gminie.

Źródło: PSP


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978