Tragedia na DW444. 72-letni mężczyzna nie żyje

wypadek Ludwików fot. KP PSP Ostrów Wllkp

Pięć zdarzeń drogowych w powiecie ostrowskim, pieć osób poszkodowanych, w tym jedna zmarła. Dla ostrowskich strażaków poranek 17 stycznia był wyjątkowo ciężki. Najtragiczniejszy wypadek miał miejsce na DW444 w Ludwikowie, gdzie zginął 72-letni mężczyzna.

Na drodze wojewódzkiej nr 444 między miejscowościami Ludwików i Czarnylas około godziny 7.00 rano doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Fiat z dostawczakiem marki Iveco. Zderzenie było tak silne, że kierowca auta osobowego, 72-letni mężczyzna, został zakleszczony w samochodzie.

– W momencie przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów kierujący jednego z pojazdów znajdował się we wraku, a zniekształcone elementy karoserii uniemożliwiały dotarcie do uwięzionej osoby – wyjaśnia kpt. Tomasz Chmielewski z KP PSP Ostrów Wielkopolski. – W celu wykonania dostępu do osoby poszkodowanej strażacy użyli sprzętu hydraulicznego. Niestety, przybyły na miejsce zdarzenia lekarz Zespołu Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon osoby poszkodowanej.

Jak sprawdzili przybyli na miejsce policjanci – kierowca busa, 32-letni mężczyzna, był trzeźwy. Teraz funkcjonariusze ustalają okoliczności i przyczyny zdarzenia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: