Tomasz Kędziora wraca do Lecha Poznań!

Piotr Rutkowski, Tomasz Kędziora i Tomasz Rząsa / lechpoznan.pl fot. Przemysław Szyszka

27-letni wychowanek Lecha Poznań, Tomasz Kędziora, znów zagra przy Bułgarskiej po powrocie z Dynama Kijów. Kędziora podpisał z Kolejorzem kontrakt, który będzie obowiązywać do końca sezonu 2021/22.

Kędziora w Lechu Poznań grał przez siedem lat, do lipca 2017 roku. To właśnie wtedy zamienił stolicę Wielkopolski na stolicę Ukrainy. Do czasu rosyjskiej agresji wychowanek Kolejorza miał bardzo udany czas w ekipie Dynama: świętował ze swoim klubem mistrzostwo kraju, dwukrotnie sięgnął po tamtejszy puchar, trzy razy zdobył Superpuchar, regularnie występował także w Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy.

Teraz regulacje wprowadzone przez FIFA pozwoliły na to, żeby Kędziora do końca sezonu związał się z innym klubem. Naturalne było dla Lecha to, by umożliwić swojemu wychowankowi grę, a także walkę o najwyższe cele.

– Tomek to nasz wychowanek, który zdobywał z nami ostatnie mistrzostwo Polski – mówi dyrektor sportowy Kolejorza, Tomasz Rząsa. – W zaistniałej sytuacji naturalne było, że chcemy wyciągnąć do niego rękę i pomóc jemu, a także jego rodzinie. Tak się stało, że Tomek dołączył do nas przed dwoma tygodniami, trenował z nami, a po zmianie przepisów możemy podpisać kontrakt do końca sezonu. To olbrzymia wartość dodana, kolejny reprezentant Polski w szatni, nasz wychowanek, człowiek który przeżył z nami ostatnie mistrzostwo kraju. Mamy nadzieję, że teraz swoimi umiejętnościami piłkarskimi i doświadczeniem pomoże nam w odniesieniu sukcesu na koniec sezonu.

Wychowanek Lecha już wcześniej współpracował z trenerem Maciejem Skorżą, dodatkowo w niebiesko-białej szatni są Dawid Kownacki czy Barry Douglas, który wspólnie z 27-letnim obrońcą sięgali po mistrzostwo Polski w sezonie 2014/15.

– Czuję się tutaj bardzo dobrze – mówi Tomasz Kędziora. – Miałem przyjemność grać już w Lechu, pamiętam to, co działo się tutaj wcześniej. Trochę ludzi zostało tutaj, może nie w samej drużynie, ale w sztabie czy w pionie klubowym. Zespół się zmienił, ale jest naprawdę wysoka jakość i wszystko, by osiągnąć cele, które zostały założone przed sezonem. Trenuję już prawie dwa tygodnie z drużyną, jestem gotowy fizycznie i psychicznie, żeby zagrać w sobotę.

Podziel się:

Źródło: Lech Poznań