To będzie gwiazda naszej ligi? Lech Poznań ogłosił hitowy transfer

fot. lechpoznan.pl / Przemysław Szyszka

Ali Gholizadeh, irański skrzydłowy, został oficjalnie ogłoszony nowym zawodnikiem Lecha Poznań. Kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2026 roku.

Gholizadeh trafił do “Kolejorza” z RSC Charleroi. W belgijskiej drużynie wystąpił 143 razy. Udało mu się w tym czasie strzelić 23 bramki oraz zanotować 26 asyst. Nowy nabytek Lecha występuje również w reprezentacji Iranu – w poprzednim roku wystąpił m.in. na Mistrzostwach Świata.

– Dołącza do nas jakościowy piłkarz z olbrzymim doświadczeniem. Ma nietuzinkowe umiejętności, bo potrafi wygrać na małej przestrzeni pojedynek, potrafi wyjść za plecy obrońców czy obsłużyć dobrym podaniem swoich kolegów na boisku. Od lat ma liczby, czyli asysty, a także przepiękne bramki. Pamiętamy przecież jego udane występy na mundialu – wyjaśnia dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa. – Wcześniej już zapowiadaliśmy, że szukaliśmy piłkarzy, którzy zastąpią tych graczy, którzy latem odeszli. Liczymy na to, że dobra gra Aliego spełni oczekiwania i klubu, i kibiców – dodaje.

– Teraz jestem w Lechu, by razem z klubem oraz kibicami powalczyć o sukcesy. Cieszę się, że tutaj jestem – mówi Ali Gholizadeh. I dodaje: – Trzy lata temu spotkałem się z Lechem, bo graliśmy przeciwko sobie w eliminacjach do Ligi Europy. Mój zespół przegrał, ale pamiętam, że zaliczyłem wtedy asystę przy jedynym trafieniu dla Charleroi. Wiem więc już trochę o klubie i o mieście, a także o trenerze, który prowadzi obecnie Lecha. Przed przyjściem tutaj starałem się trochę dowiedzieć o Poznaniu i o Lechu.

Kibice nie zobaczą jednak nowego piłkarza szybko na boisku. Zawodnik obecnie leczy uraz kolana. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie zakończy się jego rehabilitacja.

Źródło: mat. pras.

Podziel się: