“The Scottish Daily Mail”: Gumny trzecią opcją Celtiku

Według szkockiej gazety “The Scottish Daily Mail”, Celtic Glasgow jest co prawda zainteresowany ściągnięciem do siebie prawego, utalentowanego obrońcy Lecha Poznań Roberta Gumnego, ale tylko wtedy, jeśli inne opcje na tej pozycji będą dla nich nieosiągalne. Gazeta wymienia dwa nazwiska: Antonio Barragan z Realu Betis oraz Silvan Widmer z FC Basel.

Saga z odejściem młodzieżowego reprezentanta Polski trwa już ponad rok. Młody defensor “Kolejorza” w styczniu 2018 roku dostał świetną propozycję od niemieckiego zespołu, Borussii Moenchengladbach, jednak na przeszkodzie do transferu stanęły kwestie zdrowotne piłkarza i ostatecznie do przenosin nie doszło. Skorzystać wtedy miał także Lech Poznań, bo razem z bonusami za swojego defensora miał otrzymać osiem milionów euro, co byłoby kolejnym rekordem, jeśli chodzi o sprzedaż zawodnika z PKO Ekstraklasy. Wcześniej za nieco ponad sześć milionów euro do Southampton trafił Jan Bednarek.

Dziś wiemy, że do rekordu prawdopodobnie może nie dojść, bo Celtic jest skłonny “Kolejorzowi” zaoferować około pięć milionów funtów, czyli około pięć i pół miliona euro. Gumny, jak i Lech parcia na transfer wielkiego nie mają, ale na rynku sytuacja jest dynamiczna i nagle może przyjść oferta nie do odrzucenia – dla piłkarza, jak i dla klubu.

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze