ADELA fot. Teatr Muzyczny

Teatr Muzyczny zaprasza na koncert z okazji Dnia Kobiet. Z “Adelą”

Zostały jeszcze ostatnie bilety na wyjątkowy koncert promujący płytę „Adela”, która ukazała się nakładem wytwórni Warner Classic. Na scenie wystąpią: Aleksander Dębicz i Łukasz Kuropaczewski, z gościnnym udziałem Jakuba Józefa Orlińskiego.

Album ten w ciągu trzech pierwszych tygodni, jako jedyna płyta z muzyką klasyczną, trafiła do zestawienia TOP 50 najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. W kategorii TOP 100 bestsellerowych krążków z muzyką poważną zajął drugie miejsce. Zaprezentowany na nim repertuar opiera się na niezwykle rzadko spotykanym duecie fortepianu z gitarą. Na trzech z dwunastu nagranych na płycie utworów duetowi towarzyszy kontratenor.

O albumie sami artyści mówią tak: „Wybraliśmy repertuar, który wychodzi ze światów muzyki fortepianowej i gitarowej, choć południowy duch, unoszący się nad większością utworów, może się bardziej kojarzyć z tradycją gitarową. Aranżując utwory klasyczne, starałem się wydobyć nie tylko walory brzmieniowe obydwu instrumentów, ale także ich niepowtarzalną ekspresję oraz związki kulturowe. I tak np. słynną “Sonatę-Toccatę d-moll K. 141” Domenico Scarlattiego opracowałem w ten sposób, żeby wyeksponować jej hiszpańskie korzenie. „Domingo”, bo pod tym tytułem pojawia się na płycie, ma więc wyraźne cechy flamenco oraz warstwę improwizowaną. Z kolei „Aranjuez Concerto BWV 1056” jest, jak sama nazwa wskazuje, połączeniem najsłynniejszego utworu na gitarę i orkiestrę, czyli „Concierto de Aranjuez” Joaquína Rodriga z “Koncertem klawesynowym/fortepianowym f-moll BWV 1056” Johanna Sebastiana Bacha. Tematy z drugich wolnych części tych dzieł przeplatają się tu na zasadzie filmowego montażu równoległego, a my zamieniamy się rolami – Łukasz prowadzi temat Bacha, a ja temat Rodriga. (…)”.

Koncert „Adela” odbędzie się z okazji Dnia Kobiet, 8 marca o godz. 20.00 w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Bilety dostępne są w kasie, na stronie www.teatr-muzyczny.pl oraz Bilety24.pl. Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616, 502 751 213 oraz bilety@teatr-muzyczny.poznan.pl.

Teatr Muzyczny

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze