Komisariat Tarnowo Podgórne 1 fot. policja

Tarnowo Podgórne: Komisariat po remoncie jak nowy!

Uroczystym apelem rozpoczęło się oddanie do użytku wyremontowanego komisariatu policji w Tarnowie Podgórnym. Tarnowscy policjanci nareszcie będą pracowali w godnych warunkach.

Remont komisariatu został rozpoczęty w 2019 roku. Odbył się dzięki wsparciu samorządu – finansowo remont wsparło starostwo powiatowe i gmina Tarnowo Podgórne. Pozyskano też środki z Programu Modernizacji Policji.

Efekt przeszedł wszelkie oczekiwania – goście oprowadzani po wyremontowanych wnętrzach przez mł. insp. Mirosława Gogołka, komendanta komisariatu, zachwycali się wygodnymi pomieszczeniami i nowoczesnym wyposażeniem. Modernizacja została pomyślana tak, by policjantom zapewnić optymalne warunki pracy, a mieszkańcom – kontakt z policją w wygodnym otoczeniu i odpowiednim standardzie. W tarnowskim komisariacie służbę pełni kilkudziesięciu funkcjonariuszy – są to policjanci prewencji, a także pionu kryminalnego. I wszyscy zgodnie twierdzą, że budynek po remoncie jest nie do poznania.

Apel z okazji otwarcia wyremontowanego Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym rozpoczął się meldunkiem, który insp. Piotrowi Mące, Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Poznaniu, złożył dowódca uroczystości. Na uroczystości obecni również byli: insp. Konrad Chmielewski, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, insp. Robert Kasprzyk, Komendant Miejski Policji w Poznaniu wraz z zastępcami, Jan Grabkowski starosta poznański, Tadeusz Czajka, wójt gminy Tarnowo Podgórne.

W krótkim przemówieniu komendant wojewódzki podkreślił zmiany jakie zachodzą w całym województwie w kwestii warunków pełnienia służby przez policjantów, czego doskonałym przykładem jest oddany właśnie do użytku budynek komisariatu. Z kolei komendant miejski policji w Poznaniu podziękował przedstawicielom samorządu gminy Tarnowo Podgórne i Starostwu Powiatowemu za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

Starosta wraz z wójtem Tarnowa Podgórnego życzyli policjantom, by po każdej służbie bezpiecznie wracali do swoich rodzin i domów i by nowe warunki pracy wpłynęły na osiągnięcie jeszcze lepszej współpracy i wyników.

KWP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze