Targi Tour Salon w Poznaniu

Wystawy, prelekcje, koncerty, spotkania z podróżnikami i blogerami – to tylko część atrakcji, które czekają na jubileuszowej, 30. edycji Targów Tour Salon. Impreza odbywa się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Udział w niej bierze ponad 200 wystawców z 16 krajów.

– Targi Tour Salon obchodzą jubileusz 30 – lecia. Każda z dotychczasowych edycji była inna. Każda pozostawiała inne wspomnienia – mówiła Elżbieta Roeske, wiceprezes zarządu MTP. – W tym roku również przygotowaliśmy bardzo ciekawy program wydarzeń – spotkania, prelekcje… Wszystko po to, aby jeszcze lepiej poznać polskiego turystę i wymienić się doświadczeniami w branży. Nie sposób nie wspomnieć też o walorze edukacyjnym Tour Salon. Pragniemy zachęcić młodych ludzi do podróżowania, zaszczepić w nich bakcyla podróży.

Tegoroczne targi odbywają się pod hasłem “Podróż jest sztuką”. Do tego motywu przewodniego nawiązuje wiele wydarzeń. – Podróż to sztuka wyboru, kompromisu, walki z własnymi słabościami. O swoich doświadczeniach w tym zakresie opowiedzą znani i lubiani podróżnicy – tłumaczy Elżbieta Roeske.

Na Targach Tour Salon swoją ofertę prezentują goście z Polski i zagranicy – regiony, biura podróży, touroperatorzy, uzdrowiska, SPA, hotele, przewoźnicy, ubezpieczyciele czy wydawnictwa. Swoje stoisko na MTP mają także m.in. poznańskie Zoo czy MPK.

– Cieszymy się, że Poznań znów stał się stolicą polskiej turystyki. Targi to nie tylko obecność na stoiskach, ale też okazja do rozmów i spotkań, które inspirują do kolejnych wyzwań i nowych przedsięwzięć – mówił Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Poznań od pięciu lat notuje rekordy, jeśli chodzi o wzrost turystyki. Buduje się wiele nowych hoteli. To efekt partnerstwa pomiędzy samorządem, branżą turystyczną i przedsiębiorcami. Będziemy to kontynuować.

W czasie Targów Tour Salon wręczono Certyfikaty Informacji Turystycznej oraz wiele nagród, m.in.: Acanthus Aureus, Touroperator Roku, Róża Regionów i Traper. To ostatnie wyróżnienie, będące podziękowaniem za działania na rzecz promocji turystyki oraz doskonałą współpracę z branżą turystyczną, trafiło do Urzędu Miasta Poznania. Nagrodę z rąk przedstawicieli Polskiej Izby Turystyki i Międzynarodowych Targów Poznańskich odebrał zastępca prezydenta, Mariusz Wiśniewski.

Więcej informacji o Targach Tour Salon można znaleźć tutaj: https://www.tour-salon.pl/pl/

Autor: UMP

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze