“Taniec o końcu świata” Pauliny Wycichowskiej. Premiera!

To będzie niezwykły spektakl, jak zresztą wszystkie autorstwa tej wybitnej tancerki, reżyserki i choreografki. Tym razem Paulina Wycichowska opowie o końcu świata. Którego świata? Ano właśnie…

Koniec świata! Mleko się wylało!
Zatonęliśmy, wybuchliśmy, wszystko zamarzło.
Zatrzymaliśmy się: ja i mój oddech.
Czas na nowy. Czas.
Innego końca świata nie będzie?

W monodramie tanecznym „taniec o końcu świata” choreografka Paulina Wycichowska podejmuje wielowymiarową refleksję o końcu świata: globalnym i osobistym. Taniec i ruch egzystuje w klimatycznym krajobrazie wykreowanym muzyką Jarka Kordaczuka, wyrazistym kostiumem Tomasza Armady, reżyserią światła Katarzyny Łuszczyk i projekcjami video Daniela Stryjeckiego.

“taniec o końcu świata” to spektakl teatru tańca, który podejmie refleksję nad końcem świata z wielu różnych perspektyw.

Prapremiera spektaklu będzie interdyscyplinarnym wydarzeniem artystycznym, przygotowanym przez profesjonalnych artystów polskich o bogatym doświadczeniu i dorobku. Dominującym gatunkiem spektaklu będzie teatr tańca, a towarzyszącym medium ekspresji fizycznej: taniec współczesny wzbogacony o poszukiwania oryginalnych rozwiązań ruchowych w odniesieniu do kontekstu treści.

Inspiracją i pretekstem do refleksji będą wiersze polskiego noblisty, Czesława Miłosza: “Piosenka o końcu świata” i “Dar”. Poetycka wizja artysty stymuluje do zadania sobie pytań o naturę “końca”, a także tego, co następuje przed nim i po nim, a zatem podstawowych pytań egzystencjalnych. W konsekwencji staje się również pytaniem o sens życia, jego przebieg i tego, czym dla kogo jest szczęście.

taniec o końcu świata
Reżyseria, choreografia i wykonanie: Paulina Wycichowska
Scenografia i kostiumy: Tomasz Armada
Muzyka: Jarek Kordaczuk
Projekcje multimedialne: Daniel Stryjecki
Reżyseria światła: Katarzyna Łuszczyk
Produkcja: Izabella Nowacka, Fundacja Na Marginesie
Materiały graficzne: Magda Chodorowska
Czas trwania: ok 40 min

Premierowe przedstawienie rozpocznie się dziś o godzinie 18.00 na Scenie Wspólnej w Poznaniu, jest efektem współpracy Centrum Sztuki Dziecka, Sceny Wspólnej i Fundacji NA MARGINESIE. Wydarzenie jest zamknięte, obowiązują zaproszenia.

Źródło: mat. pras.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze