Taniec dla Ukrainy na placu Wolności (ZDJĘCIA)

Poznań dla Ukrainy. Dzień Tańca fot. Sławek Wąchała

Był koncert, będzie światło – a 1 marca był taniec dla Ukrainy. Poznańscy tancerze zaprosili na wspólny taniec, podczas którego można było też wesprzeć Ukrainę.

Widowisko zorganizowali je tancerze i tancerki z poznańskich instytucji tanecznych oraz niezależne artystki i artyści tańca, a udział mogli wziąć wszyscy chętni. Artyści poprowadzili przybyłych w wielkim kolektywnym tańcu wyrażającym sprzeciw wobec wojny w Ukrainie i agresji Putina.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 19.00, ale chętni mogli się pojawić już pół godziny wcześniej na próbie. Podczas niej organizatorki i organizatorzy tłumaczyli partyturę taneczną osobom, które chciały dołączyć do wydarzenia.

Podczas wydarzenia na placu byli obecni wolontariusze PCK, którzy zbierali do puszek datki na pomoc Ukrainie.

Przypomnijmy, że Taniec dla Ukrainy był częścią trwającego od 27 lutego festiwalu dla Ukrainy zorganizowanego przez poznańskie instytucje kultury, który ma zaprezentować kulturę Ukrainy i zebrać dla niej pomoc. W ramach festiwalu 2 marca w Scenie Wspólnej będzie można posłuchać Filharmoników Poznańskich i kilku chórów, a 3 marca na placu Wolności odbędzie się kolejny koncert i pokaz światła.

Źródło: mat. pras.

Podziel się:

Ostatnio dodane: