Reklama

Tadeusz Dziuba dostał rózgę od polityków Wolności

Młodzi dla Wolności zdecydowali się odwiedzić Tadeusza Dziubę, prezesa Prawa i Sprawiedliwości w Poznaniu. Spotkanie zakończyło się zostawieniem rózgi dla doświadczonego polityka, która miała być symbolem niezadowolenia.

Młodzi działacze Wolności byli niezadowoleni z niezrealizowanych obietnic wyborczych przez polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Jednym z problemów była obietnica podniesienia kwoty wolnej od podatku, którą złożyli politycy PiS podczas kampanii wyborczej. – Zgodnie z obietnicami polityków PiSu od 2016r. w ciągu pierwszych 100 dni rządów kwota wolna od podatku miała wynosić 8000zł, jednak została podniesiona jedynie dla najmniej zarabiających – powiedział Mikołaj Sowiński, członek Młodzi dla Wolności.

Jego partyjna koleżanka, Maria Włodarczak, skupiła się innej obietnicy wyborczej PiSu: – W 2015 roku jednym z punktów programu PiS było obniżenie podatku VAT z 23% do 22%. Niestety rządzący się za to nie zabrali, mimo krytykowania wcześniej Platformy Obywatelskiej za podwyższenie stawki.