Szymon Szynkowski vel Sęk: Wyborcy oczekują od nas aktywnego, skutecznego i sprawnego państwa!

Prawo i Sprawiedliwość przechodzi do ofensywy wyborczej. Poznańscy politycy tego ugrupowania przedstawili dzisiaj pięć propozycji programowych dla Polski.

– To co odróżnia Prawo i Sprawiedliwość od innych formacji, to to że realizujemy obietnice wyborcze – powiedział Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych. – Większość elementów z poprzedniej kadencji została zrealizowana, a przygotowywane już są nowe: chociażby „piątka Morawieckiego”, program który jest obecnie w pełni realizowany. Ale ponieważ wyborcy oczekują od nas aktywnego, skutecznego i sprawnego państwa, to nie poprzestajemy na realizacji naszych deklaracji wyborczych, ale oferujemy również nowe propozycje pozwalające wyrównywać szanse. To jest tzw. „piątka Kaczyńskiego” czyli programy które chcemy państwu przedstawić.

Pierwszą propozycją z „piątki Kaczyńskiego” ma być rozszerzenie programu 500+, tak żeby obejmował on również pierwsze dziecko. – Już ponad dwa lata temu uruchomiono program rodzina 500+, ale nie obejmował on pierwszego dziecka – przypomniał Tadeusz Dziuba, poseł. – Robimy krok naprzód i w ramach „piątki Kaczyński”, powstała propozycja, żeby rodzina otrzymywała świadczenie już na pierwsze dziecko. Rozwijamy więc program, który ma na celu podniesienie standardu życia Polaków.

Kolejny punkt programu, postulat dotyczący obniżenia podatków, został skierowany do osób młodych. – Jest to bardzo ważna propozycja, która ma ich zachęcić do podejmowania wczesnej aktywności zawodowej – wyjaśnił Bartłomiej Wróblewski, poseł. – Do 26. roku życia takie osoby nie będą płacić PITu z tytułu umowy o pracę. Jest to bardzo ważna zmiana dająca szansę i zachęcająca do aktywności zawodowej. Drugą propozycją jest obniżenie PITu dla pracowników, ale również dwukrotne podwyższenie kosztów uzyskania przychodu. Sądzimy, że wpłynie to znacząco na poprawę sytuacji na rynku pracy. Chodzi nam o to, żeby Polacy zaczęli jak najszybciej zarabiać porównywalnie do społeczeństwa z zachodu Europy.

PiS przygotowało również propozycję dla emerytów. – Dzisiaj w kraju mamy około 8 milionów emerytów – powiedział Szymon Szynkowski vel Sęk. – Chcemy, że te osoby otrzymały trzynastą emeryturę. Miałaby ona być wypłaca raz w roku wszystkim emerytom w wysokości 1100 złotych brutto, a więc w wysokości minimalnej emerytury. To ma być realne, jednorazowe, wsparcie budżetów emerytów. Polacy czują potrzebę solidarności pokoleń!

Ostatnim punktem „piątki Kaczyńskiego” jest odtwarzanie sieci autobusowych w małych miastach. Politycy ugrupowania zaznaczają, że nie każdy ma samochód, a usunięcie autobusów z mniejszych miejscowości dla wielu jej mieszkańców jest cofnięciem cywilizacyjnym.

:

Podziel się:

Ostatnio dodane: