Szukasz porad jak wybrać nowy sprzęt ogrodowy? Sprawdź tutaj!

Niezależnie od tego, czy posiadasz mały ogródek na parterze bloku, duży ogród przy domu czy ogródek działkowy, aranżacja tej przestrzeni może stanowić wyzwanie. Jeśli nie chcesz decydować się na zlecenie zaprojektowania ogrodu i wszystkiego co z nim związane specjalistom z dziedziny architektury krajobrazu, możesz samodzielnie wybrać wszystkie potrzebne sprzęty i dekoracje. Na co najlepiej się zdecydować?
Jakich sprzętów potrzebujesz do ogrodu?

O czym należy pamiętać organizując tereny zielone? Kluczem do pięknego wyglądu nie są dekoracje, ale przede wszystkim zadbana roślinność. Do tego niezbędne są narzędzie ogrodnicze. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy kupujący ogród jest specjalistą w zakresie ogrodnictwa.

Na szczęście istnieją strony, takie jak homelook.pl – na takich portalach znajdziesz porady profesjonalistów i rankingi najpopularniejszych urządzeń i rozwiązań, nie tylko do ogrodu, ale i całego domu.

Jeśli zaczynasz swoją przygodę z ogrodem, jest to świetne miejsce na zaczerpnięcie wiedzy i inspiracji. Aby ogród zawsze wyglądał pięknie, będą potrzebne takie urządzenia jak kosiarka, opryskiwacz do roślin czy małe narzędzia. Powinny być one dopasowane nie tylko do rozmiaru, ale też położenia ogrodu – w małym ogródku przy bloku z pewnością sprawdzi się kosiarka elektryczna z kablem, ale w ogródku działkowym lepszym rozwiązaniem może być kosiarka akumulatorowa. Wciąż jednak popularnym sprzętem są kosiarki spalinowe – mimo, że mniej ekologiczne, są to bardzo wydajne urządzenia.

Meble ogrodowe? Sprawdź, jakie sprawdzą się najlepiej!

Kolejnym ważnym aspektem jest wybór mebli ogrodowych. Zielona przestrzeń w większości ma służyć celom rekreacyjnym. Warto więc zadbać o komfort odpoczynku poprzez zakup odpowiednich mebli. Ciekawymi rozwiązaniami do ogrodu są hamaki czy podwieszane fotele. Jeśli jesteś zwolennikiem bardziej tradycyjnych rozwiązań, zainteresować mogą cię zestawy z rattanu bądź technorattanu – znajdziesz w nich często fotele czy sofę wraz ze stolikiem kawowym. Podczas wyboru mebli ogrodowych musisz pamiętać, by były one wodoodporne – to pozwoli na dłużej cieszyć się ich pięknym wyglądem. Jeśli decydujesz się na meble z materiałów mniej odpornych na warunki zewnętrze, musisz zadbać o miejsce na ich przechowywanie podczas deszczu czy w sezonie zimowym. Możesz poszukać też wodoodpornych dekoracji, takich jak dywany czy dekoracje do powieszenia.

Jaki grill wybrać do ogrodu i na działkę?

Urządzeniem, bez którego wielu Polaków nie wyobraża sobie odpoczynku na świeżym powietrzu, jest grill. Wciąż jego najpopularniejszym rodzajem jest ten podstawowy – z trzema nóżkami i standardowym okrągłym rusztem. Nie da się ukryć, że tego rodzaju grille raczej nie wytrzymują dłużej niż jeden lub dwa sezony. Jeśli szukasz czegoś bardziej wytrzymałego, o lepszym wyglądzie lub z dodatkowymi funkcjami, koniecznie przejrzyj najnowsze modele producentów. Grille całoroczne, wykonane z odpornych na wysoką temperaturę i niesprzyjające warunki zewnętrzne, zwykle kosztują więcej, ale są bardziej stabilne i posłużą nam pewnie przez lata. Co więcej, bardziej zaawansowane grille są wyposażone w możliwość regulacji temperatury czy system odprowadzający dym. Wygodną opcją wydaje się też grill elektryczny, który nie wymaga długiego nagrzewania, nie emituje szkodliwego dwutlenku węgla i pozwala zaoszczędzić na kupowanym brykiecie.

Sprzęt ogrodowy – podsumowanie

Aranżacja ogrodu i wybór sprzętów ogrodowych są kwestiami bardzo indywidualnymi. Wszystko zależy od tego, jak planują spędzać w nim czas właściciele, ile osób będzie zwykle w nim przebywać i czy ma być to bardziej przestrzeń rekreacyjna czy wypoczynkowa. Niezależnie jednak od tego, na jaki rodzaj przestrzeni się zdecydujesz, będzie ci potrzebny odpowiedni sprzęt ogrodowy. Pamiętaj, aby przed ich zakupem dokładnie porównać nie tylko wygląd, ale też wszystkie najważniejsze funkcje i wybrać te, które będą najodpowiedniejsze do twojego ogrodu.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

avatar