Szpital Powiatowy w Szamotułach jest kolejną placówką, która wprowadziła ograniczenia wizyt na oddziałach. Pacjenta może odwiedzać jedna osoba na raz. Powodem jest wzrost zachorowań na covid-19.
„W trosce o dobro Pacjentów oraz osób odwiedzających, Dyrektor wydał zarządzenie w sprawie ograniczenia odwiedzin na oddziałach szpitalnych do 1 osoby odwiedzającej na 1 Pacjenta” – czytamy w komunikacie wydanym przez szpital. – „Każdy Ordynator Oddziału może indywidualnie zdecydować o możliwości odwiedzin przez większą liczbę osób; może też zdecydować o całkowitym zakazie odwiedzin”.
Wszyscy odwiedzający proszeni są o zakładanie maseczek. Ograniczenie odwiedzin obowiązuje do odwołania.