Powiat budżet 1 2020 fot. PP

Szkoły ponadpodstawowe w powiecie poznańskim zamknięte

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej placówki będą nieczynne do 25 marca. Dzieci przebywające w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych będą miały zapewnioną opiekę.

Starosta poznański wraz z zarządem powiatu w Poznaniu podjął decyzję, że w przypadku specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych prowadzonych przez powiat (w Mosinie oraz Owińskach), tylko dzieci i młodzież, która pozostaje w internatach będą miały zapewnioną opiekę nauczycieli. Zajęcia dydaktyczne w tych placówkach zostają również zawieszone.

Zgodnie z zarządzeniem z 10 marca zamknięte zostają prowadzone przez powiat poznański poradnie psychologiczno-pedagogiczne wraz z filiami oraz Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach. Od 10 marca Szpital Powiatowy w Puszczykowie jest zamknięty dla odwiedzających do odwołania.

Odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach mogą odbywać się w szczególnych przypadkach i każdorazowo po konsultacji z dyrektorem placówki.

Wszyscy klienci Starostwa Powiatowego w Poznaniu proszeni są o ograniczenie wizyt w urzędzie i jednostkach podległych. Numery telefonów do poszczególnych wydziałów dostępne są na stronie www.bip.powiat.poznan.pl.

PP, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze