Szkoła na Minikowie z nowym budynkiem

nowy budynek szkoły na Minikowie fot. PIM

Szkoła Podstawowa nr 59 im. gen. J. H. Dąbrowskiego na Minikowie rozpoczęła rok szkolny 2023/2024 wyjątkowo uroczyście – bo w nowym budynku, dobudowanym do dotychczasowej siedziby placówki. Mieści się w nim sala gimnastyczna i szereg dodatkowych pomieszczeń.

Dodatkowy budynek postawiono na północ od szkoły, pomiędzy boiskiem a nowym placem apelowym. Ma powierzchnię ok. 430 m kw., mieści salę gimnastyczną, toalety przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, pokój trenera, magazyn, a także nową kotłownię. Sama sala jest wyłożona wykładziną sportową, są tam bramki, drabinki i zegar z tablicą wyników.

– Nowa część placówki jest do dyspozycji uczniów od rozpoczynającego się właśnie roku szkolnego – mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Otrzymaliśmy pozwolenie na użytkowanie, aktualnie trwa procedura odbiorowa inwestycji, która nie ma już wpływu na funkcjonowanie nowego skrzydła. Na zewnątrz trwają jeszcze prace porządkowe, by otoczenie szkoły jak najlepiej służyło uczniom.

Budynek jest wyposażony w urządzenia i systemy przeciwpożarowe oraz system alarmowy, ma też monitoring i oświetlenie. Przy okazji jego budowy przebudowano też plac między starą i nową częścią szkoły – teraz będzie tam można organizować apel i różne spotkania. Rozbudowano także istniejący parking, a część nowych miejsc jest przeznaczona dla osób z niepełnosprawnościami. Przebudowany wjazd do szkoły, droga pożarowa i chodnik są obecnie znacznie wygodniejsze i lepiej spełniają swoje funkcje.

Źródło: PIM

Podziel się: