poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Szkoła muzyczna już po wyprowadzce. Co stanie się z budynkiem?

Zespół Szkół Muzycznych już wyprowadził się ze swojej dotychczasowej siedziby przy ulicy Głogowskiej 90. Kuria nie przedłużyła szkole umowy najmu, więc do czasu przygotowania nowej siedziby placówka będzie działać przy ulicy Nieszawskiej 13a.

Placówka od kilku lat szukała nowej siedziby – jedną z proponowanych lokalizacji był budynek dawnej szkoły samochodowej na Wildzie, ale nie udało się zdobyć pieniędzy na budowę tam szkoły muzycznej. Ostatecznie więc placówka przeprowadziła się do budynku Politechniki Poznańskiej przy ulicy Nieszawskiej 13a, ale będzie się tam mieściła tylko przez najbliższe 2-3 lata. Po tym czasie wróci na Głogowską, ale do nowej siedziby, w budynku administracyjnym MTP.

Jak powiedział portalowi “lazarz.pl” ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik prasowy Kurii Metropolitalnej w Poznaniu, budynek szkoły przejdzie teraz generalny remont, a po jego zakończeniu kuria poinformuje o dalszych planach co do tego obiektu. Ale z informacji portalu wynika, że ma się w nim mieścić ponadpodstawowa szkoła katolicka.

Źródło: "lazarz.pl"
Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoSzkoła muzyczna już po wyprowadzce. Co stanie się z budynkiem?