aresztowany fot. Policja

Szamotuły: W przerwie w karze włamał się i ukradł… sześć butelek alkoholu

Szamotulscy kryminalni ustalili i zatrzymali podejrzanego o 5 włamań, między innymi w restauracji, gdzie ukradł 6 butelek alkoholu. Mężczyzna był w tej kategorii recydywistą. Właśnie odbywał przerwę w karze…

W miniony weekend policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem. Do zdarzenia doszło w jednej z szamotulskich restauracji. Nieznany sprawca ukradł 6 butelek alkoholu różnych marek, a przy okazji poczynił dodatkowe straty, gdyż uszkodził drzwi wejściowe do lokalu.

Policjanci zebrali w sprawie niezbędne dowody, po czym podejrzenia padły na 38-letniego szamotulanina. Mężczyzna był już znany policji z wcześniejszych włamań. W ostatnim czasie odbywał przerwę w karze więzienia. Co więcej, po wnikliwej analizie zgłoszonych spraw, policjanci podejrzewali go też o włamania do dwóch altanek działkowych, budynku gospodarczego, a także o włamanie do sklepu w Szamotułach. Straty poniesione w wyniku tego ostatniego włamania były spore, gdyż na miejscu skradziono pieniądze, wyroby tytoniowe, artykuły spożywcze oraz kupony warte w sumie ponad 28 tysięcy złotych.

24 lutego szamotulscy kryminalni zatrzymali podejrzanego. Mężczyzna usłyszał pięć zarzutów kradzieży z włamaniem, za co grozi do 10 lat więzienia. Na wniosek organów ścigania sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Znaczną część skradzionego mienia udało się odzyskać.

KPP Szamotuły, el