Szamotuły: Szpital zawiesza działalność oddziału covidowego. I zaprasza na szczepienia

Remigiusz Pawelczak, Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach, fot. SP ZOZ Szamotuły
Wojewoda Michał Zieliński zadecydował o zawieszeniu od 24 maja działania oddziału dla chorych na covid-19 w Szpitalu Powiatowym w Szamotułach. Co to oznacza dla pacjentów?

Zagrożenie epidemiologiczne ciągle jeszcze jest, więc w szpitalu nadal będą obowiązywać podwyższone środki ostrożności.
– Przy wejściu do budynków szpitalnych obowiązkowe pozostaje wypełnienie ankiety preTriage oraz przejście przez Punkt Kontroli Sanitarnej, gdzie sprawdza się temperaturę i saturację krwi – wyjaśnia Remigiusz Pawelczak, Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach. – W dalszym ciągu obowiązuje ograniczenie odwiedzin u pacjentów przebywających w szpitalu. Mimo że mamy do czynienia z malejącą ilością zakażeń koronawirusem w powiecie i w Polsce, to należy mieć się na baczności. Wszyscy musimy wykazać się społeczną odpowiedzialnością i przestrzegać reżimu sanitarnego.

Wraca wcześniejsza liczba łóżek dla wszystkich pacjentów, wracają też zabiegi planowe, a pacjenci, którzy byli umówieni na operacje i którym z powodu pandemii przesunięto terminy, dostaną nowe.
– Prosimy jednak o cierpliwość – podkreśla dyrektor. – Jest to duże wyzwanie. Szpital w 2021 roku przeszedł ogromną ilość zmian i potrzeba czasu, aby ustabilizować jego funkcjonowanie.

Dyrektor przypomina też, że to szczepienia przeciwko covid-19 pozwolą na powrót do normalności.
– Jeśli w powiecie szamotulskim nie będzie wielu przypadków zachorowań na koronawirusa, nie będziemy zmuszeni do przywrócenia obszaru covidowego – wyjaśnia. – Dlatego zachęcam wszystkich do zapisów do Punktów Szczepień Powszechnych w Szamotułach i Pniewach. Jesteśmy w stanie zaszczepić od 500 do 700 osób dziennie w każdym z punktów, a ta liczba może rosnąć. Wszystko zależy od wysokości dostarczanych dawek. Uruchomiliśmy specjalną infolinię pod numerem 789 407 100, która jest czynna w dni robocze od 8:00 do 18:00 oraz w weekendy i święta od 8:00 do 14:00.

SP ZOZ Szamotuły