Sylwia Spurek spotkała się z członkiniami Aborcyjnego Dream Teamu. „Poświęcają swoje życie dla praw innych kobiet”

Robert Biedroń i Sylwia Spurek

„Poświęcają swoje życie dla praw innych kobiet” – tak europosłanka Sylwia Spurek nazwała działaczki Aborcyjnego Dream Teamu, z którymi spotkała się w Brukseli. Posłanka od wielu lat aktywnie działa dla liberalizacji prawa aborcyjnego w Polsce.

Sylwia Spurek ma na swoim koncie sporo akcji, które wzbudziły oburzenie prawej strony polskiej sceny politycznej, w tym także te, podczas których walczy o prawo do aborcji jako prawa człowieka. Jej zdaniem powinna to być taka sama procedura medyczna jak każda inna, a prawo do bezpiecznego i legalnego przerywania ciąży, prawo do ochrony kobiet przed przemocą oraz prawa osób LGBT+ stanowią prawa fundamentalne.

Teraz na swoim profilu na FB zamieściła zdjęcie z działaczkami aborcyjnymi, które były jej gośćmi w Brukseli.

„Marzy mi się, że kiedyś w Polsce nikt nie będzie karany za walkę o prawa innych…” – napisała posłanka. – „Wczoraj spotkałam się z dziewczynami, które poświęcają swoje życie, swoje bezpieczeństwo, narażają się na ogromny hejt – dla praw innych kobiet. Wykonują najtrudniejszą pracę, działają na pierwszej linii, tam, gdzie nie wystarczą słowa, ale potrzebne są działania. Aborcyjny Dream Team zmienia naszą debatę, mówi wprost: aborcja jest OK, ale przede wszystkim pomaga tam, gdzie państwo, partie polityczne, lekarze i lekarki zawodzą”.

Posłanka na zakończenie wpisu podziękowała działaczkom za to, że są.