Sylwia SPUREK in the European Parliament in Strasbourg

Sylwia Spurek chce bardziej zdecydowanych działań UE wobec PiS

“Ambicją nowych władz UE powinno być postawienie osób odpowiedzialnych za łamanie praworządności przed wymiarem sprawiedliwości” – napisała posłanka na swoim profilu na Twitterze.

Sylwia Spurek proponuje też wdrożenie mechanizmów, głównie finansowych, które zniechęcą inne kraje do naruszania prawa. Posłanka opublikowała ten post, ponieważ mija już 25 miesięcy od wszczęcia wobec Polski postępowania w ramach procedury artykułu 7.
“W tym czasie Parlament Europejski, TSUE i Komisja Europejska wielokrotnie zajmowały się praworządnością w Polsce, ale te działania były nieskuteczne” – konkluduje posłanka.

Jej zdaniem ambicją nowych władz UE powinno być postawienie osób odpowiedzialnych za łamanie praworządności przed wymiarem sprawiedliwości. UE dysponuje przecież także instrumentami finansowymi, które może wdrożyć, by zniechęcać inne kraje do pójścia w ślady Polski.

Czy tak własnie będzie? Według nieoficjalnych informacji z Brukseli taryfa ulgowa dla Polski się kończy i Unia Europejska może zacząć stosować ostrzejsze środki.

el

5
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Urtica
Gość
Urtica

Zapraszamy do Jaśkowa może coś się uda zreperować.

gość
Gość
gość

Nie wierzę. Rząd wybrany większością głosów ludzi, którzy wzięli udział w wyborach a mąciciele żądają od Unii aby zajęła się PIS-em. Już przedstawiciele innych państw są zszokowani działaniem opozycji.

prawdziwy facet
Gość
prawdziwy facet

Nie – oni nie uzyskali większości. Mają tylko 43%. Poza tym sporo głosów dostali od ciemnogrodu polonijnego.

Marek Bortnowski
Gość
Marek Bortnowski

spadaj

Wolność Ryszard
Gość
Wolność Ryszard

KAPO LEWACKIE !!!🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱