Reklama

Sylwester Miejski – tak bawili się poznaniacy (zdjęcia)

Za nami największa impreza taneczna w Poznaniu! Na placu Wolności zgromadziły się tłumy, by w rytmie hitów przywitać 2019 rok. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbało pięciu DJ’ów. Podczas Sylwestra Miejskiego ujawniono również dwie planowane niespodzianki muzyczne – były to mini koncerty Pauliny Przybysz i Ani Rusowicz.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 22:00. Poprowadziło ją 5-djów: neeVald, Pequeno, Taek & Fiołas oraz Gregory! Remiksom hitów przez nich granych towarzyszył występ charyzmatycznego duetu wokalnego: znanej z Voice of Poland Kasi Malendy i Jacoba A.

Na scenie pojawili się również Maleo Conga – instrumentalista, grający m.in. na 6 bębnach afrykańsko – klubowych oraz Bari Sax absolwent jazzu i muzyki estradowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jedną z atrakcji wieczoru były występy tancerzy z formacji Fpytke.

Ujawniono także zapowiadane dwie muzyczne niespodzianki. Na scenie pojawiły się jedne z najsilniejszych i najbardziej rozpoznawalnych głosów na polskiej scenie muzycznej – Paulina Przybysz z zespołem oraz Ania Rusowicz z zespołem S-Service. Artystki zagrały swoje największe hity w tanecznych aranżacjach oraz autorskie interpretacje popularnych przebojów Pop, w myśl hasła zabawy sylwestrowej – hit za hitem

Tuż przed północą noworoczne życzenia złożyli zgromadzonym z-ca dyrektora Estrady Poznańskiej – Jadwiga Troczyńska oraz Prezydent Miasta Poznania – Jacek Jaśkowiak. Następnie niebo rozjaśnił 10-minutowy pokaz sztucznych ogni.

Wydarzenie zakończyło się o godzinie 2 w nocy. Według wstępnych danych w Sylwestrze Miejskim wzięło udział 8 tysięcy osób. Dodatkowe 2-3 tysiące osób bawiło się poza terenem wydarzenia.

Autor: Estrada Fot. Piotr Bedliński

data-matched-content-rows-num="8,4" data-matched-content-columns-num="1,4" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked"

Dodaj komentarz

avatar