Poznań: weekend ze świętym Patrykiem

Teatralna premiera, spotkania ze społecznikami i wuchta koncertów – ale to imprezy związane z dniem świętego Patryka zdominowały ten weekend. Zielone piwo i irlandzkie tańce rządzą!

Już od 16.00 w piątek, 15 marca, Whisky Bar 88 przy Wyspiańskiego 26A zaprasza na St.Patrick’s Day z irlandzką whiskey i muzyką na żywo. O 17.45 w Collegium Maius będzie można spotkać się z prof. Mariolą Mikołajczakową i kupić jej najnowszą książkę “W jedności z Bogiem i Naturą. Rzecz o kulturze ludowej na Bałkanach”. O 18.00 natomiast do Biblioteki Raczyńskich zaprasza Janusz L. Wiśniewski, autor “S@motności w sieci”, a o tej samej godzinie Muzeum Etnograficzne zaprasza na spotkanie i prelekcję multimedialną “Gejsze – motyle nocy”.

Również o 18.00 w Arenie rozpocznie się koncert Paluch Oficjalnie, promujący jego najnowszy album „Czerwony Dywan“. Paluchowi towarzyszyli będą Sarius, Szpaku oraz Joda. A Asz Teatr (B. Chrobrego 120) zaprasza na “Arszenik i stare koronki”. Także o 18.00 przy Ogrodowej 12 rozpocznie się spotkanie “Miejska aktywność obywatelska -spotkanie z Frankiem Sterczewskim”.

O 19.00 do Tamy (Niezłomnych 2) zaprasza Krzysztof Zalewski, prawdziwa sceniczna bestia, wokalista, muzyk i kompozytor. W Teatrze Polskim natomiast rozpocznie się premiera “Ślubów panieńskich” w reżyserii Andrzeja Błażewicza. A Pawilon (Ewangelicka 1) zaprasza na “Jumpcore”, spektakl Pawła Sakowicza. O 19.00 warto wybrać się także do Dublinera (Święty Marcin 80/82) na koncert zespołu Siena Root z gościem specjalnym Kwartetem ProForma. Bilety 25 zł – 45 zł. Pod Minogą (Nowowiejskiego 8) z kolei proponuje Far From Grace/metalcore + Underage & GRIP. Wstęp 15 zł.

O 20.00 w Klubie U Bazyla (Norwida 18A) rozpocznie się koncert poświęcony pamięci Zbigniewa “Kenjah” Kendzi. Wystąpią: DRUM WORK THATAZ BURNING MUMMY YELRAM JAH ARES. Bilety – 30 zł. Również o 20.00 w Dragon Social Club (Zamkowa 3) wystąpi Polonka. Koncert promuje płytę “Poemat konfesyjny”. Alternativa Club (Święty Marcin 80/82) zaprasza na Alternativa Night presents Pink Floyd, a Próżność (Niepodległości 8A) proponuje koncert TheEnd & The Junkies.

Również o 20.00 w PoemaCafe (Langiewicza 2) rozpocznie się Wieczór grecki z Aresem Chadzinikolau, a w Hyćce (Święty Marcin 69) rozpocznie się koncert SZA! Akustycznie support SoMuchLove. A o 21.00 Blue Note (Kościuszki 79) zaprasza na Kapopowe Typowe! K-pop&K-hiphop party in Poznań. Cegiełki: 21:00 – 23:00 › 15 zł 23:00–> 20 zł. Również o 21.00 Peryskop (Dominikańska 7) zaprasza na 2 URO Pery > Dj STRUGI WOOGIE BOOGIE/B-BOY BATTLE/rap/funk. A o 23.00 w Tamie zagra włoska multiinstrumentalistka i kompozytorka Giorgia Angiuli. Inspirowana zarówno sceną klubową, jak i twórczością ulubionych artystów z młodości, Giorgia tworzy muzykę, która w niezwykle taneczny sposób łączy techno, deep i pop.

W sobotę, 16 marca, od 10.00 zaprasza Muzeum Archeologiczne na Irlandzki Dzień Rodzinny. Nie zabraknie warsztatów plastycznych, tańca, gier i ukladanek, zielonej kawiarenki i muzyki – wystąpią goście z Irlandii, zespół Rapscallion. Impreza potrwa do godziny 15.00.

Również o 10.00 Parafia Prawosławna Św. Mikołaja w Poznaniu, ul.Marcelińska 20, zaprasza na spotkanie z cyklu “Poznajemy sąsiadów”. A w Rezerwacie Genius Loci (ul. ks. Posadzego 3) można oglądać nową wystawę “Drewno w architekturze krajobrazu miasteczek staropolskich” autorstwa studentów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej.

W samo południe Biblioteka Uniwersytecka zaprasza na pierwszy spacer z cyklu Spacery na Stulecie Uniwersytetu Poznańskiego. Start przy wejściu głównym do Biblioteki Uniwersyteckiej (ul. Ratajczaka 38/40). Wstęp wolny. Prowadzenie: dr Jakub Skutecki.

Również o 12.00 Paweł Sakowicz zaprasza do Pawilonu na „Hardcore Release” – warsztat taneczny dla każdego w wieku 15+. Zapisy: edukacja@pawilon.org. Peryskop zaprasza natomiast w ramach drugich urodzin na nowy cykl wydarzeń pt. “EPICKO”, w którym będziemy się skupiać na przejawach sztuki które nas najbardziej interesują. Na pierwszy ogień idzie malarstwo / grafika oraz piwowarstwo.

O 13.00 w Domu Tramwajarza (Słowackiego 19) rozpocznie się Poznańska Giełda Fonograficzna vol.XXX. Wstęp na giełdę jest bezpłatny. O godzinie 16.00 w Bramie Poznania (Gdańska 2) rozpocznie się wernisaż wystawy jubileuszowej Wydziału Rzeźby UAP. Również o 16.00 rozpocznie się Wiosenne sprzątanie okolicy ogrodu Szeląg przy ul. Ugory. Wszyscy chętni do pomocy mile widziani.

Klub U Bazyla zaprasza o 18.00 na Punky Reggae live 2019. Wystąpią FARBEN LEHRE + GUTEK + CLOSTERKELLER + ETA. Bilety 55 zł. O 19.00 w Auli UAM rozpocznie się koncert “QUEEN Symfonicznie”. O 20.00 zaprasza CK Zamek na koncert VOO VOO “Za niebawem” promujący nową płytę zespołu. Również o 20.00 Blue Note proponuje High Heels Tango Vanesy Harbek, pochodzącej z Argentyny i niezwykle utalentowanej gitarzystki, wokalistki, trębaczki i showmanki. Alternativa Club zaprasza z kolei na Alternativa Night presents Bifor Św. Patryka, czyli ciemne piwo i skoczną muzykę. A klub Pod Minogą zaprasza na Stand-up Mocnych W Gębie # 35. Wystąpią: Mieszko Minkiewicz z programem “Hihilista” oraz Krzysztof Dz przedstawiciel wrocławskiej sceny stand-upowej. Wieczór poprowadzi gospodarz sceny Krzysztof Jahns. Bilety 25 zł.

Również o 20.00 Casa Buena (Małe Garbary 2) zaprasza na balfolkową potańcówkę, czyli tańce tradycyjne głównie z zachdnich stron Europy. A o 21.00 w Klubie Kosmos (Święty Marcin 24) rozpocznie się Laser Show, 6-te urodziny Klubu Kosmos. O tej samej godzinie Próżność zaprasza na Szkolną Dyskotekę – Bal Absolwentów #2. O 23.00 w Tamie wystąpi Parallx, berliński DJ i producent, który w szybkim czasie zawojował klubowe parkiety.

W niedzielę, 17 marca, na Targ Vinylowy vol 11 zaprasza FoodHall na dworcu PKP. O nietypowej godzinie 15.00 U Bazyla rozpocznie się IN?Y Koncert Weroniki Juszczak. Weronika to 19-letnia wokalistka i vlogerka, która swoją charyzmą i szczerością przyciąga tysiące fanów.

O 16.00 rozpocznie się Elementarz koncertowy Orkiestry Antraktowej – koncert dla dzieci na Dużej Scenie Teatru Polskiego. A o 16.30 Dom Tramwajarza zaprasza na Szmaragdowe Céilí | Emerald Céilí vol.6, czyli tradycyjną irlandzką patrykową potańcówkę. Również o 16.00 na Naramowicach w Parku Rekreacyjno-Sportowym fairPlayce (Bożydara 10) rozpocznie się impreza naramowickie Marzanny i inne eko-cuda.

O 18.30 rozpocznie się Wieczór teatralny w Klubie pod Minogą. Obejrzeć będzie można spektakl “Trzy Marie”, na które zaprasza stowarzyszenie Teatralne Antrakt. O 19.00 w Meskalinie (Stary Rynek 6) rozpocznie się koncert z okazji Dnia św. Patryka. Zagrają goście z Irlandii – zespół Rapscallion z Droghedy.

O 20.00 w Blue Note wystąpi Marek Dyjak z koncertem “Gintrowski”. Bilety – 55 zł.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze