Święto piwa w Poznaniu. Poznańskie Targi Piwne 2019

Poznańskie Targi Piwne oraz Street Food Spot 2019 – dwie niezwykle istotne imprezy dla fanów alkoholu i dobrego jedzenia, odbędą się na MTP 15 i 16 listopada.

Piwa z ponad 60 browarów i blisko 500 kranów z alkoholem. Na miejscu pojawią się też oczywiście piwa butelkowane, a całość dopełni cydr i miód. Podczas przerw w degustacji alkoholi będzie można skorzystać z szerokiej oferty food trucków.

Impreza odbywa się od siedmiu lat i za każdym razem przyciąga coraz więcej uczestników. Bardzo szybko stała się też istotnym punktem na gastronomicznej mapie Poznania. Poznańskie Targi Piwne zamierzają jednak w dalszym ciągu się rozwijać. W tym roku odbędzie się na nich pierwszy raz konkurs „Greater Poland Beer Cup”. Piętnastu profesjonalnych sędziów wybierze, spośród zgłoszonych alkoholi, najlepsze: piwo, miód i cydr.

Osobny konkurs zostanie zorganizowany też dla amatorów. Wiadomo, że wpłynęło już 50 zgłoszeń, a uczestnicy będą się zmagali w dwóch kategoriach: Fruit Weizen i White IPA. Zwycięzców poznamy oczywiście podczas trwania targów.

Całość tradycyjnie uzupełnią wydarzenia powiązane z piwem, jak np. kultowa Piwna Mila – bieg, w którym uczestnicy ścigają się na trasie jednej mili. Co jest w nim niezwykłego? Co jakiś czas na uczestników czeka przystanek, na którym będą musieli… wypić piwo.

Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora.

mat. pras. / UMP / archiwum / na