Święto Konstytucji 3 Maja z polonezem w Pobiedzieskach (ZDJĘCIA)

Majówka patriotyczna Pobiedziska fot. Ewa Malicka

Pierwszy Pobiedziski Korowód Poloneza z ZPiT Wiwaty, który przeszedł przez Rynek – tak rozpoczęły się obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Ale świętowanie tak naprawdę zaczęło się już cztery dni temu.

Dokładnie cztery dni temu w ramach akcji „Młodzi dla Konstytucji” uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Odnowiciela w Pobiedziskach zorganizowali uroczysty przemarsz ulicami Pobiedzisk. Mieli w rękach biało-czerwone flagi i chorągiewki, a także transparenty z napisem „Wiwat Konstytucja”. Był to radosny pochód dla upamiętnienia wolności, jak tłumaczyli pomysłodawcy.

Równie radośnie było 3 maja na pobiedziskim Rynku. Uroczystości rozpoczęły się od przemarszu władz miasta i gminy oraz pocztów sztandarowych i delegacji sprzed kościoła św. Michała Archanioła na Rynek. Tam o 12.30 rozpoczął się Pierwszy Pobiedziski Korowód Poloneza z ZPiT Wiwaty, który wypadł niezwykle malowniczo i efektownie.

Po odtańczeniu poloneza odśpiewano hymn Polski i delegacje złożyły kwiaty. Uroczystości zakończył koncert utworów patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej z Pobiedzisk, chóru Melodia oraz Studia Piosenki ZPiT Wiwaty, działających przy Pobiedziskim Ośrodku Kultury.

Podziel się:

Ostatnio dodane: