Swarzędz fot. UM Swarzędz

Swarzędz: Burmistrz nie zamierza zamknąć szkół. “Brak merytorycznego uzasadnienia”

Wiceprezydent Poznania Jędrzej Solarski wydał dziś rano zalecenie o zamknięciu poznańskich placówek oświatowych – i zaapelował do okolicznych samorządów, by zrobiły to samo. Jednak burmistrz Swarzędza uznał, że nie ma podstaw do zamknięcia szkół.

Burmistrz Marian Szkudlarek opublikował oświadczenie dla mieszkańców:

“Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Swarzędz! W związku z doniesieniami na temat rosnącego zagrożenia koronawirusem czuję się w obowiązku przekazać Państwu następujące informacje.

Po posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Swarzędzu stwierdzamy, że brak jest merytorycznego uzasadnienia dla zawieszenia zajęć w placówkach oświatowych. Równocześnie apeluję do rodziców, aby z uwagą obserwowali zdrowie swoich dzieci i – w przypadku stwierdzenia niepokojących objawów (np. nieżyty górnych dróg oddechowych) – natychmiast zasięgali porady lekarskiej lub zgłosili ten fakt do Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Proszę również, aby szczególną troską otoczyć osoby starsze, należące do grupy podwyższonego ryzyka.

Równocześnie apeluję o rygorystyczne przestrzeganie zasad higieny i profilaktyki zdrowotnej oraz przestrzeganie procedur postępowania związanych z koronawirusem. Znajdą je Państwo tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=isCA6VImRQ4&feature=youtu.be. Proszę o stosowanie się do wszelkich zaleceń służb sanitarnych.

Podjąłem również decyzję o rezygnacji z organizacji na terenie naszej gminy imprez gromadzących większą liczbę osób, zwłaszcza w zamkniętych pomieszczeniach.

Dalsze decyzje będą zależały od rozwoju sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Proszę o zachowanie spokoju i śledzenie informacji zamieszczanych na www.swarzedz.pl oraz na oficjalnym profilu facebookowym Swarzędza.

Z wyrazami szacunku,
Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz
Marian Szkudlarek”

el

0 0 votes
Oceń artykuł
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze