zatrzymany fot. policja

Swarzędz: 21-latek zatrzymany za podpalenia

Sześć wiat śmietnikowych spalił 21-letni mieszkaniec Swarzędza. Straty, które spowodował, wynoszą ponad 100 tys. zł. 21-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

W ostatnich dniach na terenie Swarzędza, w różnych częściach miasta, dochodziło do pożarów wiat śmietnikowych. Policjanci odnotowali sześć takich zdarzeń. Stary poniesione przez swarzędzkie spółdzielnie mieszkaniowe oraz firmę zajmującą się odbieraniem odpadów komunalnych zostały oszacowane na łączną kwotę sięgającą 100 tysięcy złotych. Powołany do oględzin biegły z zakresu pożarnictwa nie miał wątpliwości, że zaprószenia ognia są efektem celowego działania.

Sprawą od początku zajęli się kryminalni z Komisariatu Policji w Swarzędzu, którzy szczegółowo przeanalizowali każde zdarzenie i wytypowali sprawcę podpaleń.

Mężczyzna został zatrzymany 20 sierpnia. To 21-letni mieszaniec Swarzędza w przeszłości notowany przez policję za różnego rodzaju przestępstwa, w tym także za podpalenie. Teraz usłyszał zarzuty uszkodzenia 6 altan śmietnikowych. Na wniosek policji i prokuratury został aresztowany na 3 miesiące.

Za uszkodzenie mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

KWP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze