Suchy Las: Kolejne zakażone dzieci wśród przedszkolaków

przedszkole fot. UMP
Testy wykazały zakażenie koronawirusem jeszcze u dwojga dzieci i dwóch opiekunek z prywatnego przedszkola w Suchym Lesie. Jednak jeszcze nie wszystkie wyniki testów nadeszły.

Jak informowaliśmy, w połowie lipca stwierdzono zakażenie u pięciolatka, podopiecznego przedszkola, i jego matki. Oboje wrócili właśnie z wakacji nad morzem. Przedszkole zostało zamknięte, a sanepid zadecydował o objęciu kwarantanną wszystkich pracowników przedszkola, dzieci i ich rodziny, którzy mieli kontakt z zakażonymi. Sanepid zadecydował też o poddaniu ich testom.

Właśnie zaczęły nadchodzić wyniki testów i już wiadomo, że dwójka dzieci i dwie opiekunki są zakażone koronawirusem. Z nadejściem pozostałych wyników okaże się, czy to wszystkie zakażenia w tym przedszkolu. W placówce były dwie grupy dzieci, każda licząca 12 osób. To trzecie przedszkole w Poznaniu i powiecie, w którym stwierdzono zakażenie. Z powodu koronawirusa zamknięto też jeden żłobek.

To już czwarta placówka w Poznaniu i powiecie poznańskim, w której wykryto zakażenia. Wcześniej były to dwa przedszkola i jeden żłobek.

Podziel się:

Ostatnio dodane: