Suchy Las: Dni gminy na rockowo. Była świetna zabawa! (ZDJĘCIA)

Dni Gminy Suchy Las 2022 fot. Magda Zając

Małgorzata Ostrowska, zespół Nocny Kochanek, Orkiestra Dęta z Chludowa, Schatzi Band i Kołomyja. Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią 25 czerwca ponownie odbyły się Dni Gminy Suchy Las. Kto przyszedł – nie żałował.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi powracają Dni Gminy Suchy Las i to w świetnym stylu, z mocnym, rockowym uderzeniem. Przypomnijmy, że święto jest organizowane na pamiątkę nadania gminie insygniów: flagi i herbu.

Święto odbywa się przy hali Gminnego Ośrodka Sportu w Suchym Lesie i zawsze jest pełne atrakcji dla wszystkich. Jednak najmocniejszym punktem uroczystości zawsze są koncerty i nie inaczej było tym razem. W tym roku dla gości Dni Gminy Suchy Las wystąpiła Małgorzata Ostrowska, której oczywiście nie trzeba dodatkowo przedstawiać i która była gwiazdą wieczoru.

Wcześniej na scenie wystąpiła Orkiestra Dęta z Chludowa pod kierownictwem Krzysztofa Żeleśkiewicza, która przygotowała program z udziałem solistów i z przebojami wszech czasów. Była i „Czerwona kalina” jako ukłon w stronę ukraińskich gości.

Zespół Kołomyja, który wystąpił po orkiestrze, to wspólny etnofolkowy projekt muzyczny Oksany Hamerskiej i Jacka Skowrońskiego. Artyści wykonują muzykę południowosłowiańską w nowoczesnej aranżacji. I był to niezwykle interesujący koncert.

Kolejny zespół, Schatzi Band, przygotował na sucholeski koncert legendarne przeboje w mocno rockowych aranżacjach: były tu więc covery grup Queen czy Bon Jovi, ale także Lady Pank i Perfectu. Publiczność bawiła się znakomicie!

Małgorzata Ostrowska, która wystąpiła po Schatzi Band, to ikona polskiej sceny muzycznej, której przedstawiać nie trzeba. Podczas sucholeskiego koncertu wykonała kilka ze swoich dawniejszych przebojów, ale były także i nowsze utwory, przy których widzowie bawili się równie dobrze.

Ostatnim zespołem występującym podczas Dni Gminy Suchy Las był Nocny Kochanek – klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, któremu wyjątkowości dodają inteligentne i intrygujące teksty utworów. Mocne uderzenie spotkało się z równie mocnym odbiorem sucholeskiej publiczności. To był bardzo mocny i bardzo udany koncert na zakończenie.

Podziel się: