Strzeszyn: przedszkole przy Biskupińskiej będzie większe!

Pięć oddziałów dla 125 przedszkolaków, czyli ponad dwa razy więcej niz obecnie. Tyle dzieci będzie mogło przyjąć przedszkole przy Biskupińskiej po przebudowie. Właśnie ogłoszono przetarg na wykonanie tej przebudowy.

Przedszkole nr 121 do tej pory prowadziło jedynie dwa oddziały, a to zdecydowanie za mało w dzielnicy, w której stale powstają nowe domy mieszkalne i wprowadzają się rodziny z dziećmi w różnym wieku. Konieczność wożenia maluchów po kilka kilometrów w jedną stronę do przedszkola i z powrotem nie zachęcała do osiedlania się na Strzeszynie.

Od nowego roku szkolnego to się zmieni. Już latem rozpocznie przebudowa przedszkola. Najpóźniej w czerwcu przyszłego roku spodziewane jest uzyskanie pozwolenia na użytkowanie dla jego nowej części, po czym przebudowana i wyremontowana zostanie istniejąca część obiektu. Odbiór końcowy i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie dla całego przedszkola przewidziano na koniec stycznia 2021 roku.

Przebudowa rozpocznie się od wyburzenia istniejącej przy przedszkolu części mieszkalnej – mieszkająca tam rodzina dostała już od ZKZL nowe mieszkanie i latem przeprowadzi się do niego. Zburzona zostanie też kotłownia i wyremontowany budynek gospodarczy, a na miejscu części mieszkalnej powstanie nowe skrzydło przedszkola. Drugim etapem będzie remont istniejącej części przedszkola, a jeśli wystarczy środków, powstać ma również taras edukacyjny z wyposażeniem oraz plac zabaw.

Prace mają być prowadzone tak, by nie zakłócały bieżącej działalności przedszkola, a wykonawca będzie miał obowiązek zorganizowania bezpiecznego dojścia do placówki i odpowiedniego zabezpieczenia placu budowy. Podmioty zainteresowane wykonaniem prac związanych z rozbudową przedszkola nr 121 swoje oferty mogą składać do 1 lipca.

PIM, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze