Strażnicy miejscy pomogli uratować młodziutkiego dzika

Zima daje się we znaki nie tylko ludziom, ale i zwierzętom. Poznańscy strażnicy miejscy zostali wezwani 6 stycznia do malutkiego dzika.

Gdy strażnicy z referatu Nowe Miasto dotarli na miejsce zgłoszenia, zobaczyli, że dzik jest naprawdę malutki.
„Po przyjechaniu na miejsce, osoba zgłaszająca przekazała funkcjonariuszom bardzo młodego, wyziębionego warchlaczka” – relacjonują strażnicy. – „Kobieta ogrzała go kołdrą, a strażnicy w trakcie oczekiwania na ratownika weterynarii trzymali w nagrzanym radiowozie”.

Na razie dziczek jest pod troskliwą opieką weterynarzy.

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Źródło: SMMP
Strona głównaWielkopolskaPoznańStrażnicy miejscy pomogli uratować młodziutkiego dzika