Strażacy w komendzie policji. Ewakuacja pracowników

alarm pożarowy, ćwiczenia fot. policja Międzychód

Pożar w pomieszczeniu na pierwszym piętrze, prawidłowa ewakuacja pracowników i ratowanie jednej osoby z pomocą drabiny – tak wyglądała akcja strażaków w Komendzie Powiatowej Policji w Międzychodzie. Na szczęście były to tylko ćwiczenia.

24 stycznia po godz. 9.30 w komendzie policji w ramach ćwiczeń ogłoszono alarm przeciwpożarowy. Zgodnie ze scenariuszem pożar wybuchł na pierwszym piętrze i jednej osobie odciął drogę wyjścia z budynku.

„Na miejsce przyjechali strażacy z Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Międzychodzie, dwa wozy bojowe, w tym wóz z drabiną” – informuje KPP Międzychód. – „Przystąpiono do akcji ratowniczo-gaśniczej. Okazało się, że z jednego pokoju na pierwszym piętrze trzeba było ewakuować jedną osobę. Zadymienie i ogień odcięły jej drogę ucieczki”.

Strażacy z pomocą drabiny i wysięgnika uratowali osobę, która została w budynku, ugasili też pożar i nikomu nic się nie stało.

„Na szczęście były to tylko ćwiczenia, mające na celu pokazanie, jak należy zachować się w przypadku wybuchu pożaru” – podkreślają międzychodzcy policjanci. – „Ważną kwestią było pokazanie, w jaki sposób ma przebiegać ewakuacja osób, by niezwłocznie wszyscy opuścili budynek, poruszając się wyznaczonymi drogami i wyjściami ewakuacyjnymi. Dzięki odpowiedniej organizacji osób odpowiedzialnych za przygotowanie tego ćwiczenia, przebiegło ono szybko i sprawnie”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: