Strażacy proszą o pomoc dla swojego kolegi Jędrzeja. „Przed nim całe życie”

Jędrzej Mikulski fot. siepomaga

Ma tylko 21 lat, a już musi walczyć ze straszną chorobą – złośliwym nowotworem jądra. Strażacy z OSP Kamionki wraz z Fundacją Strażacy Wielkopolska proszą o pomoc dla swojego kolegi z jednostki, Jędrzeja Mikulskiego.

Pasją Jędrzeja, mieszkańca Daszewic, jest straż pożarna – wstąpił do młodzieżowej drużyny OSP Kamionki, gdy miał 14 lat i od tego czasu jest strażakiem. Teraz ma 21 lat, nadal walczy z pożarami, studiuje ratownictwo medyczne i pracuje jako operator numeru alarmowego 112.

Zawsze chciał jak najskuteczniej pomagać ludziom, co widać po wyborze studiów i pracy – ale teraz trzeba pomóc jemu. Mimo młodego wieku Jędrzej walczy ze złośliwym nowotworem jądra i niestety, wszystko wskazuje na to, że ta walka jeszcze długo potrwa…

Wszystko zaczęło się kilka tygodni temu, 13 października, od strasznego bólu w pachwinie. Ból dość szybko minął, ale skłonił Jędrzeja do pójścia do urologa. I tam, po wykonaniu USG, dowiedział się, że ma guza na prawym jądrze. Jędrzej zdecydował się na usunięcie jądra, ale niestety, wynik badania histopatologicznego pokazał, że to nowotwór złośliwy i operacja pomogła – ale nie usunęła raka z organizmu.

Lekarze zaproponowali albo obserwację, co będzie dalej – albo dalsze leczenie, do wyboru: radioterapia albo chemioterapia. Po długi rozważaniach Jędrzej zdecydował się na chemioterapię z pełną świadomością konsekwencji tego leczenia i nadzieją, że jego organizm zniesie leczenie i zwalczy chorobę.

Jego koledzy i przyjaciele z jednostek straży pożarnej w całym regionie zorganizowali dla niego zbiórkę na portalu siepomaga, by zebrać dla niego pieniądze na leczenie i rehabilitację: „Jędrek jest jeszcze taki młody…” – napisali. – „Przed nim całe życie, piękne życie! Nie pozwól, by nowotwór mu je odebrał! Potrzebujemy go tu, na świecie…”.

Wszyscy strażacy trzymają za niego kciuki, a zwłaszcza ci z OSP Kamionki. „Zwalczył niejeden pożar, teraz zwalczy chorobę” – napisali na swoim profilu na Facebooku. – „Każda złotówka wesprze jego powrót do zdrowia i wozu bojowego, który jest jego drugim domem”.

Każdy, kto chciałby pomóc Jędrzejowi w powrocie do zdrowia, może to zrobić na portalu siepomaga.

Podziel się:

Ostatnio dodane: