Narzędzia hydrauliczne, motopompy, sprzęt do ratownictwa medycznego czy łączności – wszystko to dostali strażacy Ochotnicznych Straży Pożarnych z powiatu złotowskiego.
Przekazanie sprzętu ratowniczego odbyło się 27 grudnia w Komendzie Powiatowej PSP w Złotowie.
– Przekazywano m.in. sprzęt łączności, ratownictwa medycznego, narzędzia hydrauliczne, motopompy – wylicza st.kpt. Krzysztof Olczak z KP PSP w Złotowie.
Cały ten sprzęt był wcześniej wykorzystywany w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej, a teraz wzmocni potencjał kolejnych OSP. Przekazania dokonał osobiście kpt. Tomasz Lewandowski, Komendant Powiatowy PSP w Złotowie, w obecności kadry złotowskiej komendy PSP.