piątek, 23 lutego, 2024

Straż Graniczna wspierała 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej aktywnie włączyli się w działania wspierające zbiórkę środków na zakup sprzętu medycznego dla pulmonologii. W całej Polsce, w niedzielę, 28 stycznia, uroczyście odbyło się symboliczne wydarzenie “Światełka do nieba”, które zaznaczyło kulminacyjny moment finału WOŚP, z zebranymi do tej pory funduszami przekraczającymi 175 milionów złotych.

W tym roku celem charytatywnym jest zakup sprzętu do diagnozy i leczenia chorób płuc, zwłaszcza po pandemii COVID-19. Strażnicy graniczni zaangażowali się w różnorodne działania na obszarze trzech województw: lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego, organizując pokazy sprzętu, zajęcia edukacyjne oraz konkursy i licytacje.

Jednym z przykładów zaangażowania jest sportowa impreza “Krośnieńska Zadycha” w Krośnie Odrzańskim, której wpisowe zostało przeznaczone na rzecz WOŚP. W biegu uczestniczyła znaczna liczba funkcjonariuszy, w tym Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, gen. bryg. SG Tomasz Michalski.

Do licytacji przekazano wiele cennych przedmiotów, w tym pamiątkową tabliczkę z godłem Polski oraz przedmioty z lokalnej Fabryki Porcelany AS Ćmielów. Atrakcyjne okazały się także aukcje organizowane przez poszczególne placówki, takie jak zwiedzanie lotniska w Poznaniu-Ławicy czy Zielonej Górze-Babimoście, a także oferta przejazdu służbowym pojazdem terenowym na Śnieżkę.

Podczas finału WOŚP stoiska strażników granicznych cieszyły się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Prezentowano sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie, w tym roboty pirotechniczne, kamizelki kuloodporne i lornetki. Nie zabrakło również pokazów i możliwości zrobienia zdjęć z psami służbowymi, które zawsze cieszą się wielkim zainteresowaniem.

Strona głównaWielkopolskaStraż Graniczna wspierała 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy