protest na Półwiejskiej

Poznań: “Stop rzezi Kurdyjek i Kurdów!” Protest pod konsulatem Turcji

Pod takim hasłem odbędzie się w sobotę, 19 października, protest przed tureckim konsulatem w Poznaniu. Poznańscy anarchiści z Rozbratu zapraszają wszystkich, by wspólnie zaprotestowali przeciwko rzezi odbywającej się w okolicach Rojavy.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

W ubiegłym tygodniu wojska tureckie wkroczyły na teren północno-wschodniej Syrii z zamiarem ostatecznego pokonania kurdyjskich Ludowych Jednostek Samoobrony (YPG). Turcy uważają ich członków za terrorystów, jednak Europa Zachodnia i Amerykanie okazywali im wsparcie, gdy walczyli z siłami Państwa Islamskiego w Syrii. Syryjskie Siły Demokratyczne, których są częścią, odegrały decydującą rolę w pokonaniu ISIS; teraz kontrolują większość północnych terenów tego kraju.

Wczoraj siły kurdyjskie zaakceptowały porozumienie o przerwaniu ognia z Turcją. Turcja chce bezpiecznej strefy przygranicznej i odejścia z niej Kurdów. Jednak mimo porozumienia na granicy nadal słychać strzały, jak donosi reporter agencji Reutera.

Wojna zmusiła ponad 200 tysięcy ludności cywilnej do ucieczki ze swoich domów. Według szacunków dotąd zginęło tam ponad 200 osób, kolejne 500 zostało rannych. Z rąk najemników zginęła działaczka i aktywistka kurdyjska Hevrin Khalaf. Hevrin była sekretarz generalną Partii Przyszłej Syrii, a przede wszystkim znaną i cenioną w Rojavie działaczką praw kobiet i mniejszości.

Demonstracja odbędzie się 19 października w samo południe przed konsulatem Turcji w pałacu Działyńskich, Stary Rynek 78/79.

Mat. pras., el

6
Dodaj komentarz

avatar
Kuba Gorączkowski
Kuba Gorączkowski

Bardzo dobrze !

Małgorzata Jasińska
Małgorzata Jasińska

Niestety. Dzisiaj jestem poza Poznaniem. W zeszłym tygodniu byłam z Wami.

Adrian Rogowski
Adrian Rogowski

może jeszcze narysujcie im tęczę przed budynkiem żeby miłość widzieli xD myślę że oni kładą swoją turecką lache na te wasze protesty gdyby takie protesty przynosiły efekt to po co byłoby państwu wojsko skoro można isc pod konsulat lepiej byłoby zrobić protest pod ambasadą USA dlaczego zostawili swoich sojuszników Kurdów na rzeź

Marcin Marduk
Marcin Marduk

Władza i religia precz

Filip Wrzyszcz
Filip Wrzyszcz

Popieram inicjatywę ale smutna prawda jest taka, że to nic nie da 🙁