Stare zabawki, czyli spektakl z okazji pierwszego dnia wiosny (ZDJĘCIA)

Dawne zabawki ludowe - integracyjny spektakl muzyczny fot. Sławek Wąchała

Jak wyglądały kiedyś zabawki? jakie dźwięki wydawały dawniej instrumenty muzyczne? Wszystkiego mogli się dowiedzieć goście spektaklu muzycznego, który przygotowała Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej.

Spektakl odbył się 20 marca o 12.30 z okazji pierwszego dnia wiosny. Dzieci mogły zobaczyć dawne zabawki, ręcznie wykonane według dawnych wzorów przez Piotra Rogalińskiego, posłuchać starych melodii i obejrzeć instrumenty muzyczne. A było co oglądać, ponieważ w przedstawieniu grano na harmonii, barabanie, skrzypcach, wiejskich basach i bębenku obręczowym.

Było też czego posłuchać, ponieważ kapela Odloty, która wystąpiła w spektaklu, grała muzykę do tańca: polki, oberki, wiwaty, marsze i inne melodie grane na wsiach w dawnej Polsce, a zwłaszcza w Wielkopolsce.

„Chcemy, aby było to wydarzenie integracyjne, dlatego zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku i narodowości” – napisali organizatorzy. – „Ale szczególnie miło będzie nam gościć dzieci z zespołem downa, bo pierwszy dzień wiosny to także ich święto. Zapraszamy także rodziny z Ukrainy – niech to wydarzenie na chwilę pozwoli zapomnieć o trudach ostatnich dni!”.

Podziel się:

Źródło: mat. pras.