Stado świnek błąka się przy obwodnicy. Właściciel poszukiwany!

świnki fot. Straż Miejska Piła

„Poszukujemy właściciela świnek (chyba iberyjskich)” – taki komunikat na swoim profilu społecznościowym opublikowała Straż Miejska w Pile. Stado czarnych świnek można często spotkać przy obwodnicy miasta.

Jak powiedział Radiu Poznań Wojciech Nosek, komendant Straży Miejskiej w Pile, świnki są łagodne i prawdopodobnie udomowione, bo nie boją się ludzi i podchodzą blisko domów. Często je można spotkać właśnie w okolicach obwodnicy – wielu komentujących wpis strażników potwierdza, że właśnie tam często je widują.

Stado świnek liczy prawdopodobnie lochę i trzy albo cztery warchlaki. Prawdopodobnie – bo zwierzęta szybko uciekają, skutecznie kryjąc się w lesie, więc nie można tego powiedzieć na pewno.

Strażnicy przypuszczają, że zwierzęta mogły komuś uciec – w końcu ani świnki iberyjskie, ani wietnamskie nie występują u nas w naturze – i dlatego szukają ich właściciela. Chodzi o zabezpieczenie zwierząt, zanim wpadną pod samochód, staną się łupem okolicznych wilków lub… myśliwych, jeśli pomylą je z dzikami – albo zginą z głodu podczas zimy, jeśli będzie mroźna i śnieżna.

Dlatego właściciel świnek lub osoby, które wiedzą, do kogo one należą, proszone są o kontakt ze strażą miejską i jak najszybsze zabezpieczenie zwierząt.

Podziel się:

Ostatnio dodane: